Strona główna » Co należy wiedzieć o depilatorach do twarzy?

Co należy wiedzieć o depilatorach do twarzy?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Dbać o wygląd można na różne sposoby. Obecnie istnieje cała masa kosmetyków, ale i urządzeń, które pozwalają uzyskać jeszcze lepsze efekty, niż dawniej. Sprzętem, na który powinny zwrócić uwagę szczególnie panie, które zmagają się z problemem nadmiernego owłosienia, jest depilator do twarzy. Jakie mamy rodzaje? Jak wybrać odpowiedni?

 

O czym pamiętać, kupując depilator do twarzy?

Zdarza się, że na buzi pojawiają się nieestetyczne włoski, nad górną wargą, czy na brodzie. Są one szczególnie widoczne u pań, które mają ciemniejszy kolor włosów. Oczywiście są znane metody na pozbycie się ich, jak pęseta, czy wosk, jednak nie dadzą tak dobrych i szybkich efektów, jak depilatory. Dlatego warto pomyśleć o zakupie tego typu sprzętu. Na co zwrócić uwagę?

Ważną częścią depilatora jest głowica, której sposób działania jest uzależniony od zastosowanej techniki. Może ona mieć dyski, pęsety lub emitować światło. Przydatna jest funkcja regulowania obrotów. Dobrze też sprawdzić, jakie dodatkowe nasadki ma dane urządzenie w zestawie, ponieważ niektóre z nich mogą być bardzo przydatne (na przykład masująca).

 ""

Jakie mamy rodzaje depilatorów?

Najbardziej popularne są urządzenia elektryczne, których używanie na początku może być dość bolesne. Z czasem, gdy włoski stają się cieńsze i słabsze dyskomfort nie jest już tak odczuwalny. Tego typu sprzęt może mieć głowicę wyposażoną w pęsety albo dyski. Dla osób, które mają owłosienie dość twarde i jest go dużo, raczej polecane są te drugie. W przypadku pęset należy powiedzieć, że lepiej sprawdzą się, jeśli włoski są rzadkie i słabsze. Jednak ostatnimi czasy coraz bardziej popularne są urządzenia laserowe. Jeszcze jakiś czas temu takie zabiegi mogły być wykonywane jedynie w gabinecie pod okiem specjalisty. Obecnie można w zaciszu własnego domu zafundować sobie taką szybką depilację. Natomiast należy powiedzieć, że ostateczne efekty nie są widoczne tak od razu, lecz dopiero po kilku sesjach można zauważyć, że włoski są wyraźnie osłabione.

 ""

Depilatory – za i przeciw

Kupując depilator do twarzy, warto zastanowić się, czego oczekujemy od takiego sprzętu. Jeśli zależy nam na szybkich efektach, to używając głowicy z dyskami, czy pęsetami ujrzymy je od razu. Z kolei laser z każdym kolejnym zabiegiem będzie osłabiał odrastające włoski. Dla niektórych osób najważniejsza będzie kwestia tego, aby depilacja była bezbolesna, taki komfort może dać jedynie głowica emitująca światło. Natomiast kwestia ceny jest dla wielu osób nadrzędna. Nie da się ukryć, że elektryczne modele są dużo tańsze. Poza tym są również trwałe, a to z tego powodu, że ceramiczne głowice będą działały dobrych parę lat, z kolei w laserowych konieczna jest wymiana lamp.

Podstawowe informacje przedstawione powyżej powinny pomóc zapoznać się z tym tematem i wybrać odpowiednie urządzenie dla siebie. Duży wybór depilatorów może nieco utrudnić to zadanie, jednak warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie konkretnych modeli, ponieważ dobry sprzęt będzie służył bardzo długo.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie