Strona główna » Narzędzia do tapetowania niezbędne przy remoncie

Narzędzia do tapetowania niezbędne przy remoncie

przez PewnaPani
0 komentarz

""

 

Wśród prac wykończeniowych i remontowych, z którymi ma się najczęściej do czynienia, znajdują się te związane z malowaniem i dekorowaniem ścian. Jeśli chodzi o tapetowanie pomieszczeń mieszkalnych, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia.

 

Wśród nich znajdują się wałki oraz szpachelki do dociskania tapet, szczotki i stoły do tapetowania, a także szyny do docinania tapety. Zakup tego typu narzędzi to łrancja sprawnego wykonania prac bez względu na metraż ścian do pokrycia tapetą oraz układ ścian.

Wałki i szpachelki do dociskania tapet

Wałki do dociskania tapet to narzędzia do tapetowania, które pozwalają na przymocowanie tapety z dowolnego materiału do podłoża. Istnieje możliwość zakupu dwóch typów wałków. Te o szerokości kilkunastu centymetrów pozwalają na dociśnięcie całego arkusza tapety, natomiast wałki kilkucentymetrowe – tapet na ich łączeniu.

 

Rękojeść z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewnia sporą wygodę przy doklejaniu dużego skrawka tapety do podłoża. Dla osób wymagających dostępne są specjalne, elastyczne wałki, dzięki którym można w dowolny sposób manewrować siłą i kątem docisku.

 

Szpachelki do dociskania tapet to alternatywa dla klasycznych wałków. Są one wykonane w całości z bezpiecznego dla materiału tworzywa sztucznego. Można z ich pomocą dociskać tapetę na całej powierzchni (a więc także na łączeniach i w rogach).

Szczotki do tapetowania

 

Szczotki to narzędzia do tapetowania wyposażone w wysokiej jakości włosie z tworzywa sztucznego, które nie powoduje uszkodzenia tapety. Takie szczotki pozwalają na równomierne dociśnięcie tapety do ściany, po jej przyklejeniu.

 

Pod tapetą nie pojawią się dzięki temu pęcherzyki powietrza, a jej powierzchnia zostanie dokładnie wygładzona. Wykonana z drewna oprawka lub uchwyt zapewnia wygodne doklejanie tapety. Jest to bardzo ważne, ponieważ można dzięki temu zachować siły na inne prace remontowe lub sprzątanie pomieszczenia.

Stoły do tapetowania

 

Stoły przeznaczone do tapetowania ułatwiają rozkładanie tapety i nakładanie na nią kleju. Można spotkać się ze stołami rozkładanymi lub z takimi, które posiadają kilka elementów o specjalnych łącznikach.

 

Wysokiej jakości konstrukcja ze stali lub z aluminium zapewnia bezpieczeństwo pracy, a możliwość regulacji ich wysokości – wysoki komfort. Dzięki temu z takich stołów mogą korzystać osoby o dowolnym wzroście.

Szyny do docinania tapet

 

Szyny tnące do tapet ułatwiają wykonywanie prac wykończeniowych. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne docięcie materiału, bez jego postrzępienia i konieczności dokonywania poprawek.

 

Krawędzie tnące wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają bezproblemowe przycinanie nie tylko tapet o dowolnym typie, ale również wykładzin. Szczególnie pomocne są takie szyny, które posiadają skalę oraz uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego. Zwiększają one dzięki temu wygodę ich pracy.

 

Tapetowanie nie należy do najprostszych czynności, dlatego warto sobie pomóc przez zakup odpowiednich narzędzi. W ten sposób przebiegnie ono nie tylko sprawnie, ale również jego końcowy efekt będzie trwały.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie