Strona główna » Czy depilacja laserowa faktycznie usuwa włosy na zawsze?

Czy depilacja laserowa faktycznie usuwa włosy na zawsze?

przez PewnaPani
0 komentarz

 

""

Gładkie ciało, pozbawione nadmiernego owłosienia, to marzenie każdej kobiety, i niejednego pana. Niestety, włosy mają to do siebie, że szybko odrastają i walka z ich usuwaniem nigdy nie ma końca. Panie do depilacji najczęściej stosują kremy, pianki, zwykle maszynki do golenia, wosk lub depilator. Jednak żadna z tych metod nie przynosi długotrwałego rezultatu. Na szczęście jest jeden sposób, dzięki któremu na zawsze można pozbyć się problemu odrastających włosków.


Depilacja laserowa, bo o niej mowa, to usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą lasera, który wnikając w skórę, niszczy cebulkę wraz z korzeniem. Dzięki temu włosy giną, nie mają korzenia, więc nie odrastają. Depilacja laserowa pozwala uniknąć problemu z wrastającymi włoskami, który często występuje po stosowanie innych metod. Można ją stosować na wszystkie części ciała, tzn. nogi, pachy, ręce, klatę piersiową, brzuch, pośladki, miejsca intymne, a nawet twarz.


W zabiegu depilacji ważne jest urządzenie, za pomocą którego depilowane jest ciała. Istotne, aby używany laser był nowoczesny i zaawansowany, dzięki temu zabieg będzie przebiegał bezboleśnie i bezinwazyjnie. Nowoczesny laser umożliwia przeprowadzenie niemal bezbolesnego zabiegu, nawet u osób o ciemnej karnacji i cienkich blond włosach. Laser niemal całkowicie likwiduje ryzyko poparzeń i uszkodzenie skóry. Usuwanie zbędnego owłosienia można przeprowadzać cały rok, ale najlepszy okres jest właśnie teraz – zima, kiedy nie eksponujemy skóry na słońcu i nie pocimy się z powodu upałów. Zainteresowani jednak w każdej chwili mogą umówić się na zabieg. W trakcie zabiegu skóra jest chłodzona przez opatentowany system. Dzięki temu zabieg przebiega w komfortowych warunkach. Jednym z najnowocześniejszych laserów do depilacji jest laser diodowy MEDIOSTAR NEXT PRO http://instytutgigi.pl/oferta/depilacja/epilacja-laserowa. Zabieg z jego użyciem można wykonać w Bydgoszczy, w Instytucie Gigi. 


W trakcie zabiegu laser skierowany jest na włos i jego cebulę. Wiązka światła przypala go, co powoduje, że włos nie odrasta, a skóra robi się gładka. Nie występuje podrażnienie, które często jest skutkiem ubocznym innych metod. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i pozostają do końca życia. Jednak, aby pozbyć się wszystkich niechcianych włosków, zabieg należy powtórzyć. Spowodowane jest to tym, że włosy rosną nierówno, mogą znajdować się  z jednej z trzech faz wzrostu włosa. Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza wtedy, gdy włos znajduje się w fazie wzrostu. W tym okresie włos ma całkowitą długość, można go bez problemu zlikwidować. Jeżeli włosy znajdują się w innej fazie, nie są widoczne, dlatego skuteczność zabiegu jest wtedy znikoma. Aby usunąć wszystkie niechciane włosy na stałe, zabieg należy powtórzyć około 3-4 razy, tak aby wszystkie likwidowane włosy były w fazie wzrostu. 


Zabiegi należy powtarzać z częstotliwością, która jest zależna od depilowanego miejsca. Jeżeli depilacja obejmuje twarz, między jednym a drugim zabiegiem trzeba odczekać 5-6 tygodni. W przypadku pozostałych części ciała odstęp między zabiegami to 8 do 12 tygodni. Zabieg depilacji laserowej trwa średnio 30 minut, oczywiście jest to uzależniane od wielkości depilowanego obszaru. 


Depilacja laserowa ma kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Są to poważne choroby tj. guzy i nowotwory, bielactwo, łuszczyca, epilepsja, ciąża oraz karmienie piersią. Kilka tygodni przed zabiegiem należy zakończyć stosowanie preparatów, które zawierają zioła foto uczulające. Należ zrezygnować z opalania oraz ze stosowania środków samoopalających. 


Depilacja laserowa to świetny sposób na trwale rozwiązanie problemu z niechcianymi włoskami. Pozwoli zapomnieć o sprawdzaniu, czy włosy już nie odrosły, pozwoli cieszyć się piękną i gładką skórą. 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie