Strona główna » Jak pozbyć się bóu kręgosłupa?

Jak pozbyć się bóu kręgosłupa?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

 

 

Godziny spędzane za biurkiem, siedzący tryb życia lub nadwyrężone mięśnie aktywnym trybem życia? Wydaje Ci się, że skądś to znasz?

 


Niestety coraz częściej dowiadujemy się, że nie tylko starsi ludzie, ale również młodzi, mają problemy z kręgosłupem. Jedno jest pewne! Nie należy bagatelizować bólu pleców. Czasami ciężko jest stwierdzić jakie są przyczyny urazów. Również często leczenie, a nawet sama diagnostyka, to proces długotrwały. Dlatego też warto znać najczęstsze powody bólu pleców, bo lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Najczęstszymi powodami są to:

 

  • mała aktywność fizyczna (brak ruchu, siedzący tryb życia);

  • nadmierne obciążanie kręgosłupa (podnoszenie ciężkich rzeczy – zła postawa przy tej czynności, częste schylanie);

  • nieprawidłowa postawa ciała i zaniedbania w wieku przedszkolnym;

  • pośpiech podczas wykonywania codziennych czynności;

  • złe obuwie (wysokie obcasy nie sprzyjają prawidłowej postawie)

  • nadwaga;

  • stres (szczególnie mięśnie grzbietowe podatne są na wpływ emocji, napinają się i w rezultacie prowadzą do skrzywień kręgosłupa).

Zapobiegaj! Nie lecz!

Z kręgosłupem  nie ma żartów. Jeżeli ból jest uporczywy, należy niezwłocznie udać się do specjalisty. Zapewne niezbędne okaże się wykonanie RTG (zdjęcia rentgenowskiego)  i dostosowanie specjalnego trybu leczenia. Jednak jest wiele “domowych” sposobów, aby ból był mniej uciążliwy.

Powiadają, że sport to zdrowie. To prawda! Jednak okazuje się, że aby aktywność fizyczna przynosiła pożądane rezultaty i przede wszystkim nie szkodziła, nie należy forsować organizmu i ćwiczyć zgodnie ze swoimi możliwościami. Faktem jest jednak, że zdrowa aktywność fizyczna zapobiega bólom kręgosłupa. W związku z tym, nie unikaj ćwiczeń.

Ważna jest również postawa, zarówno gdy siedzimy przy biurku jak i przy podnoszeniu zakupów.  Nie jest tajemnicą również fakt, że modne szpilki często stają się powodem  odczuwanego dyskomfortu. Preferowane są buty na niskiej, miękkiej i elastycznej podeszwie.

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz! Dosłownie! Niewłaściwy materac, twarda lub za miękka poduszka czy za wąskie łóżko również jest częstym powodem bólów kręgosłupa. Pamiętaj, że łóżko musi być dostosowane do Ciebie, nie inaczej.

Pomóż swojemu kręgosłupowi

Bóle kręgosłupa nie zawsze nadają się do leczenia specjalistycznego. Czasem wystarczy zastosować się do kilku zaleceń, aby ból minął. Czasem jednak potrzebne jest dłuższe leczenie lub terapia minimalizująca urazy.

Salony kosmetyczne coraz częściej w swojej ofercie proponują klientom zabiegi, które dotyczą leczenia bólów kręgosłupa. Jak twierdzą specjaliści Anlaya Day Spa w Józefowie, najczęściej wybieraną formą terapii schorzeń kręgosłupa jest terapia manualna (chiropraktyka). Forma ta polecana jest dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa wynikają z nieprawidłowego ustawienia kręgów. Polega ona na uciskaniu i masażu mięśni w celu likwidacji blokady mięśniowej. Metoda ta uważana jest przez wielu pacjentów za przyjemny relaks, który ponadto przynosi ulgę w bólu.

Salony Spa w swojej bogatej ofercie proponują również baseny mineralne i różnego rodzaju masaże, w tym masaż gorącymi kamieniami. Istnieje również teoria, że joga jest dobrą metodą na ból kręgosłupa.  

Nową i ostatnią modną metodą walki z bólem jest Kinesiology Taping. Choć sama nazwa brzmi dosyć egzotycznie to metoda wydaje się być prosta. Polega ona na naklejaniu kolorowych plastrów k-active tape. Kolory plastrów nie są przypadkowe, każdy z nich ma swoje zastosowanie. Nie przeszkadzają w codziennych czynnościach i skutecznie uśmierzają ból.  

Należy jednak pamiętać, że wymienione metody, są zabiegami doraźnymi. W żadnym wypadku nie należy bagatelizować długotrwałego bólu kręgosłupa.  

Więcej na: http://anlaya.pl/kontakt

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie