Strona główna » Depilacja laserowa – przebieg, skutki i subiektywna opinia

Depilacja laserowa – przebieg, skutki i subiektywna opinia

przez PewnaPani
0 komentarz

""

W listopadzie odwiedziliśmy wrocławski salon kosmetyczny epilira, aby na własnej skórze przekonać się jak wygląda depilacja laserowa. Wizyta rozpoczęła się od wywiadu z ekspertką przeprowadzającą zabiegi – panią Anią. Padła cała masa pytań, na które przedstawicielka epilira cierpliwie odpowiadała. Po kilkunastominutowym wywiadzie rozpoczął się zabieg pokazowy (osobiste wrażenia przekażemy na końcu materiału). Zacznijmy zatem od wyciągnięcia najważniejszych informacji z rozmowy.

 

Czym jest depilacja laserowa?

 

Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosów. Od tradycyjnej depilacji różni się trwałością i mimo, że  występuje odczucie podczas zabiegu to i tak zabieg depilacji laserowej może poszczycić się znacznie łagodniejszym przebiegiem niż inne rozpowszechnione metody depilacji. Z jednej strony zyskujemy trwały efekt – po kilku zabiegach włosy nie powinny już nigdy odrastać w tych częściach ciała, które zostały objęte podczas zabiegu. Z drugiej jednak strony musimy liczyć się z tym, że taka wygoda musi kosztować. Zabiegi depilacji laserowej są efektywne kosztowo względem innych metod depilacji, a sam proces musi zostać rozłożony w czasie, nawet na kilka lat. Jednorazowo jest to zdecydowanie większy wydatek niż zakup maszynek czy stosowanie innych metod pozbycia się włosów, natomiast w perspektywie całego życia oszczędzamy nawet kilkanaście tysięcy złotych na produktach i akcesoriach do depilacji.

 

Jakie efekty daje depilacja laserem?

 

Aby dożywotnio usunąć wszystkie włosy nie wystarczy nam jeden zabieg. Zazwyczaj trzeba uzbroić się w cierpliwość i wykonać ich około sześciu, w odstępach od 4 do 12 tygodni. Na szczęście efekty widoczne będą na bieżąco. Tak długie przerwy spowodowane są cyklem wzrostu włosa. Te znajdujące się w fazie katagenu mają uśpione cebulki – nie pochłaniają więc światła z lasera i odrastają.

""

 

Na czym polega depilacja laserowa?

 

Do przeprowadzenia zabiegu używa się lasera, którego zadaniem jest wysłanie w stronę małego fragmentu skóry (zazwyczaj maksymalnie kilka centymetrów na kilka centymetrów) wiązki światła laserowego czemu towarzyszy uczucie lekkiego szczypnięcia. Melanina zawarta we włosach pochłania światło, a włos ulega trwałej destrukcji. Dzieje się tak, ponieważ ciepło uszkadza mieszek włosowy oraz komórki, które biorą udział w procesie tworzenia nowego włosa.

 

Co ważne – laser usuwa tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu (zazwyczaj około kilkunastu do kilkudziesięciu procent).

 

Problemy laserowi mogą sprawić włosy bardzo jasne, na te włosy najprawdopodobniej laser nie zadziała – chociaż jak dodaje nasza rozmówczyni – warto spróbować, ustawić większą moc, użyć innej głowicy i powinno się udać.

 

Jak wygląda sam zabieg?

 

Zawsze przed zabiegiem depilacji laserowej odbywa się konsultacja z osobą posiadającą odpowiednie kompetencje. Zazwyczaj jest to kosmetolog, który przeprowadzi cały zabieg. Podczas tak zwanego wywiadu określa się przeciwwskazania, omawia przebieg i skutki zabiegu. Jeśli nie ma przeciwwskazań do depilacji ekspert określa typ i stan skóry oraz włosów, a następnie na podstawie wyników dobiera parametry wiązki lasera.

 

Wybrane przez pacjenta partie skóry naświetlane są małą wiązką światła, podczas tej czynności często pojawia się wspomniane wcześniej uczucie lekkiego ukłucia / uszczypnięcia. Warto zaznaczyć także, że ból zazwyczaj jest bardziej odczuwalny w tych miejscach, które posiadają grube i twarde włosy oraz w miejscach bardziej delikatnych jak pachwiny.

 

Jeśli klient bardzo odczuwa ból może skorzystać z kremu znieczulającego. Niektóre gabinety dysponują kremem do użytku podczas zabiegu, inne tylko łagodzącym balsamem, do stosowania po.

 

W zależności od ilości miejsc, które chcemy wydepilować, zabieg trwa od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Naturalnym objawem po zabiegu może być delikatny obrzęk lub zaczerwienienie skóry, które trwa od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie zaleca się delikatne traktowanie skóry. Powinniśmy wykluczyć wszystkie czynności, które spowodują otarcia w depilowanych miejscach. Równie niepożądany jest także pot oraz przegrzanie. Unikajmy więc gorących kąpieli, opalania i saun przez około 2 tygodnie. W ekstremalnych przypadkach może dojść do zapalenia mieszków włosowych lub miejscowego zakażenia. Jeśli depilowane były pachy – zaleca się nie stosować dezodorantów. Pomiędzy kolejnymi zabiegami włosy można obcinać i golić, nie wolno ich natomiast wyrywać pęsetą ani usuwać za pomocą wosku, czy depilatora.

""

 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Tutaj w przeciwieństwie do innych zabiegów z rodziny depilacyjnej niczym nie będziemy chwytać włosa ani go ciągnąć. Przed zabiegiem nie powinniśmy:

 

– stosować samoopalaczy,

– skóra nie powinna być podrażniona ani przesuszona,

– na kilka dni przed zabiegiem okolic, które będą depilowane, nie wolno smarować lekami ani stosować preparatów złuszczających,

– dzień przed zabiegiem zaleca się ogolenie maszynką jednorazową wszystkich partii, które zostaną poddane działaniu lasera. W przypadku poddania się zabiegowi z widocznymi włosami utracimy komfort zabiegu. Włosy zostaną przypalone, laser straci swoją moc na całą długość włosa zamiast skoncentrować się na cebulce, a dookoła rozchodzić się będzie nieprzyjemny zapach spalonych włosów,

– w dniu zabiegu powinniśmy zadbać nie tylko o nasz komfort, ale również komfort pracownika przeprowadzającego zabieg. Skóra powinna być czysta, najlepiej przed samym zabiegiem wziąć prysznic. Nie przychodźmy także w makijażu, jeśli zabieg będzie dotyczył skóry twarzy.

 

W jakich przypadkach nie można korzystać z zabiegu?

 

Zabiegów nie wykonuje się kobietom w ciąży, osobom ze świeżą opalenizną lub co gorsza poparzeniem słonecznym. Z zabiegu mogą wykluczyć nas także niektóre typy chorób skóry jak łuszczyca czy grzybica. Poważne choroby jak cukrzyca. Nietypowe i duże brodawki czy pieprzyki, nowotwory czy padaczka.

 

 

Osobiste wrażenia po wizycie w gabinecie epilira Wrocław.

 

Zaczynając od początku należy wspomnieć o miejscu i obsłudze. Mimo, że trafienie do gabinetu nie było najłatwiejsze ze względu na brak oznaczeń po drodze to miejsce zdecydowanie nadrabia swoim schludnym i porządnym wyglądem. Wewnątrz można poczuć się zdecydowanie komfortowo.

 

Miła obsługa w takich punktach to podstawa, tutaj na szczęście jej nie zabrakło. Sam gabinet w którym odbywa się zabieg jest raczej niewielkich rozmiarów, jednak wystarczających, aby wszystkie niezbędne czynności dało się zrobić bez krępowanie ruchów.


Zabieg odbywa się w przepisowych okularach ochronnych i bez użycia maści znieczulającej. „Błyśnięcia” lasera są odczuwalne w różnych częściach ciała inaczej. Nie dało się wyprzeć wrażenia, że ukłucia po prawej stronie były znacznie bardziej dotkliwe niż te z lewej. Wspomniane ukłucia porównać można do lekkich i chwilowych uszczypnięć, bez wątpienia jednak pacjent wybierający taką formę depilacji wystawia się na znacznie mniejszy ból niż na przykład korzystając z depilacji woskiem.

 

Po zabiegu skóra jest rozgrzana i lekko piecząca. Przez kilkanaście kolejnych godzin wyraźne jest uczucie dyskomfortu, po tym czasie jednak skóra dochodzi do siebie. W moim przypadku wystąpiły także miejscowe zaczerwienienia.

 

Efekt po 2 tygodniach jest… interesujący 🙂 Wypadła część włosów, jednak nie stało się to w postaci przerzedzenia, a raczej w postaci plam. Wyraźne są kępki włosów oraz łyse miejsca co nie wygląda zbyt estetycznie. Na pewno jednak po kolejnych zabiegach ilość włosów się wyrówna, aż do całkowitego wypadnięcia.

 

Bez wahania jesteśmy skłonni polecić zabieg wszystkim tym, którzy i tak muszą, lub chcą mierzyć się z goleniem pewnych partii ciała. Zabieg będzie idealny także dla tych, którzy cenią swój czas, lub chcą pozbyć się kompleksu przykładowo w postaci bardzo widocznego wąsika u kobiet.

""

 

 

Zapraszamy też na partnerską stronę epilira, znajdują się tam bardziej szczegółowe informacje na temat cen, urządzeń i efektów.

 

""

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie