Strona główna » Pierwszy raz na siłowni. Jak wybrać odpowiednie ćwiczenia?

Pierwszy raz na siłowni. Jak wybrać odpowiednie ćwiczenia?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Przychodzi taki czas, kiedy często zastanawiasz się jak zadbać o swoje ciało. Jeśli nie uprawiasz czynnie sportu, najlepiej jest wybrać się na siłownię. Karnet umożliwia dostosowanie odpowiednich zajęć do twojej kondycji albo usystematyzowanie samodzielnych ćwiczeń, które pozwolą zadbać o sylwetkę na dłuższy czas.

 

Początek stycznia to z reguły miesiąc, w którym na każdej siłowni jest tłoczno. Postanowienia noworoczne u większości osób sypią się jednak końcem miesiąca. Sieci siłowni oferują obecnie tyle przestrzeni i wyboru zajęć, że nie ma większego problemu ze znalezieniem czegoś dla każdej z nas.

 

W zależności na czym najbardziej nam zależy, czy na utracie wagi, czy na wymodelowaniu swojego ciała – warto zapoznać się z programem treningów, które zaraz obok diety pozwolą ci osiągnąć cel.

 

Styczeń jest o tyle przyjaznym dla siłowni miesiącem, że większość fitness clubów oferuje promocje na karnety, które można kontynuować przez cały rok. Koszty to jednak nie wszystko. Czasem członkostwo w „elitarnym” klubie może przez naszą nieuwagę przysporzyć nam wiele problemów. Dlatego wystrzegaj się podpisywania długich umów, pisanych drobnym maczkiem,z nieznanymi pojęciami prawniczymi.

 

Niestety niektóre sieciówki potrafią w ten sposób przysposobić sobie klienta na długi czas, a zerwanie umowy jest jeszcze bardziej nieopłacalne ze względu na dodatkowe płatności. Wybierz najprostszą opcję członkostwa i zawsze dopytuj pracowników w razie jakichkolwiek wątpliwości o każdy punkt umowy taki jak: płatności, przedłużenie umowy, czy tymczasowe zamrożenie karty. Nie poddawaj się presji dodatkowych opłat nawet, jeśli sprzedawcy mocno nalegają. Wybierz taki pakiet, który na pewno będzie odpowiedni. Zastanów się, czy przywileje, które wcześniej opłacisz są ci tak naprawdę potrzebne. Jeśli kompletnie nie potrafisz się sama zmotywować – najlepsza będzie pomoc trenera personalnego, który dostosuje ćwiczenia specjalnie do twojej sylwetki i kondycji.

 

Niektóre siłownie oferują także zajęcia wyłącznie dla kobiet. Jeśli czujesz, że taka opcja jest dla ciebie odpowiednia, to na pewno znajdziesz miejsce, które proponuje takie rozwiązanie.

Zrzucamy zbędne kilogramy

 

Jeśli twoim celem jest przede wszystkim utrata wagi, to warto zapisać się na zajęcia grupowe, które oferuje niemal każda siłownia. Fitness skupiony na cardio, z obciążeniami sprawi, że wkrótce zbędne kilogramy nie będą już większym problemem. Treningi body pump, czyli z użyciem sztang to wbrew pozorom nie są zajęcia, po których będziesz wyglądać jak kulturysta. Pozwolą nie tylko szybciej spalić zbędne kalorie, ale też doskonale wyrzeźbić ciało. Spalanie tkanki tłuszczowej to też zajęcia ABT, które skupiają się na konkretnych partiach ciała. ABT to skrót od abdominal – brzuch, buttocks – pośladki, thighs – uda. To także jedna z najskuteczniejszych form walki z cellulitem. Siłownie oferują także zajęcia skupiające się na jednej, konkretnej partii ciała jak brzuch czy pośladki, które są również świetnym rozwiązaniem w dążeniu do zachowania smuklejszej sylwetki.

Modelowanie i kondycja

 

Ważnym dla zdrowia jest przede wszystkim zachowanie dobrej kondycji. Pomocne będą tutaj lżejsze zajęcia, nie wymagające użycia większej siły. Pilates, joga czy stretching pomogą nam także zachować prostą sylwetkę. Rozciągną także nasze przepracowane mięśnie po intensywnych ćwiczeniach. Taka forma zajęć jest także wskazana dla osób, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia. To także forma relaksu, która pozwoli odsunąć ci się chociaż na chwilę od codziennego stresu.

 

Oprócz regularnych ćwiczeń należy także pamiętać o zbilansowanej diecie i codziennym nawodnieniu organizmu. W walce z cellulitem warto zamienić np. mocną kawę na zieloną herbatę i ograniczyć spożywanie alkoholu. Potrzebna nam będzie także cierpliwość i systematyczność. Pamiętajmy, że jednorazowe zachowanie zdrowych zasad żywienia czy słaba częstotliwość ćwiczeń nie przyniesie nam niestety żadnych efektów

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie