Strona główna » Elektryczna szczoteczka do zębów – jak wybrać?

Elektryczna szczoteczka do zębów – jak wybrać?

przez PewnaPani
0 komentarz

Jeżeli zdecydowałaś się na zakup elektrycznej szczoteczki do zębów, ale nie wiesz jaki model wybrać i jakie kryteria taka szczoteczka powinna spełniać, ten artykuł jest dla Ciebie! Poszukiwanie idealnej szczoteczki elektrycznej może być męczące, zwłaszcza wtedy, kiedy masz ograniczony budżet. Na szczęście to nie problem, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli i można dopasować wariant do stylu życia i osobistych wymagań i preferencji.


Ceny elektrycznych szczoteczek

Kwota jaką możesz przeznaczyć na zakup szczoteczki może być twoim największym problemem, ponieważ z reguły nie są to tanie urządzenia. Tak więc należy wybrać model, który nie zrujnuje domowego budżetu, ale i nie będzie wymagał nadmiernych kosztów utrzymania. Szczoteczki na baterie będą niewątpliwie tańsze, jednak należy zwrócić uwagę, że baterie będzie trzeba regularnie wymieniać, a to, jak, wiadomo, wiąże się z kosztami. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór szczoteczki akumulatorowej, która będzie droższa, ale zaoszczędzimy na jej eksploatacji. Musisz zdecydować, ile jesteś skłonna wydać nie tylko na szczoteczkę, ale także na jej utrzymanie i konserwację.

Dopasuj szczoteczkę do stylu życia

Jesteś bardziej kobietą – podróżnikiem czy raczej panią domu? W podróży lepiej będzie się sprawiać szczoteczka na baterie, gdyż są bardziej dostępne. Natomiast w domu, gdzie nie ma problemu z dostępem do prądu, po wyczerpaniu akumulatora, można go spokojnie naładować.

"Elektryczna"Elektryczna

Jeżeli jesteś kobietą, która lubi pospać, a wszystko inne odkłada na ostatnią chwilę, może się zdarzyć, że rano szczoteczka przestanie działać z powodu rozładowania. W takim wypadku wymiana baterii jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli natomiast jesteś perfekcjonistką i lubisz mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, szczoteczka akumulatorowa będzie zawsze naładowana, a Ty nigdy nie zostaniesz zaskoczona przez rozładowany akumulator w szczoteczce.

Elektryczna szczoteczka a dentysta

Jeżeli Twój stomatolog zalecił ci szczoteczkę elektryczną w celu zwalczania płytki nazębnej, choroby dziąseł, w tym stanów zapalnych, wybielania zębów lub dokładnego czyszczenia zębów, należy wybrać model odpowiedni do jego zaleceń. Bowiem każda końcówka ma swoje przeznaczenie. Jedne nadają się tylko do wybielania zębów, inne do utrzymywania optymalnego stanu itd. Ważnym jest żeby dana końcówka spełniała założenia twojego stomatologa.

Sposób i czas szczotkowania

Elektryczna szczoteczka do zębów może poprawić higienę jamy ustnej i w 100% wykorzystać swoje możliwości. Pod warunkiem, że końcówka, z której korzystamy zostanie odpowiednio dobrana. Również czas mycia zębów uzależniony od stanu uzębienia. Najbardziej optymalnym czasem mycia zębów są 2 minuty, które w zupełności wystarczą na dokładne wyczyszczenie jamy ustnej. Przy wrażliwych zębach, szczoteczki nie należy dociskać zbyt mocno, gdyż możemy doprowadzić do stanu zapalnego zarówno zębów, jak i dziąseł.

Czy warto?

Jeśli masz do czynienia ze szczoteczką elektryczną po raz pierwszy, a Twój dentysta nie zalecił określonej marki lub typu, zacznij od tańszego modelu, aby upewnić się, że tego właśnie szukasz. Obecny rynek ma wiele do zaoferowania, tak więc nawet te tańsze modele są dobrymi wyborami, praktycznie dla każdego. Natomiast jak już nabierzesz doświadczenia przy używaniu elektrycznej szczoteczki, warto pomyśleć o bardziej zaawansowanym urządzeniu z większą ilością funkcji.

Nie da się ukryć, że poszukiwanie idealnej szczoteczki elektrycznej może być męczące, lecz mając do dyspozycji pewną kwotę na szczoteczkę oraz osobiste preferencje, wiele elektrycznych szczoteczek jest w zasięgu Twojej ręki!

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie