Strona główna » Jak wybrać sukienkę idealnie pasującą do sylwetki?

Jak wybrać sukienkę idealnie pasującą do sylwetki?

przez PewnaPani
0 komentarz

Kobieta jest niewątpliwie elegancka, kiedy ma na sobie sukienkę. Sukienki podkreślają urodę oraz inteligencje, a odpowiednio dobrana sukienka do figury zdecydowanie podwyższa kobiece walory. Rozróżnianych typów sukienek jest bardzo wiele, natomiast wybór idealnej sukienki do figury to nie lada wyczyn!

 

Kobiety, podobnie jak i większość mężczyzn są wzrokowcami, więc najczęściej zakup sukienki nie jest planowany i odbywa się pod wpływem chwili. O wyborze rodzaju i modelu sukienki decyduje wygląd, czyli głównie kolor, a mniej krój, nie zastanawiając się nad tym czy dana sukienka będzie pasować do naszej figury. Niestety nie jest tak, że każda sukienka pasuje do każdej figury, a decydując się na nieodpowiednią możemy podkreślić nie te elementy, które byśmy chciały, a nawet najlepiej by było je ukryć. Na pocieszenie warto dodać, że dobrze dobrana odzież jest w stanie zatuszować drobne wady i ubytki, ale także podkreśli nasze zalety.

Typ sylwetki – gruszka

Kobiety o sylwetce gruszki z pełnymi biodrami i udami nie powinny nosić sukienki krótszej niż 5-10 cm ponad kolana. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór sukienki pełniejszej – za kolana. Przy tej sylwetce wybierając sukienki, należy większą uwagę zwrócić na dolne partie ciała. W górnej części sukienki można się pokusić o dekolt wraz ze zdobieniami z koronek czy cekinów.


Pełna talia

Jeżeli kształt sylwetki przypomina jabłko, należy od talii odwrócić uwagę poprzez wydłużone suknie z obniżoną talią. Należy unikać wszelkiego rodzaju pasków, ale można bardziej pokazać dekolt ozdabiany drobnymi wzorami.

Ciężkie ramiona

W tym przypadku sukienki z rękawami powinno się unikać, aby nie podkreślać obwisłych ramion. Zamiast tego najlepiej wybierać długie, odwracające uwagę od ramion, sukienki typu bombki, spódnice plisowane, wszelkie spódnice z falbankami, grubsze tkaniny w dolnych partiach sylwetki.

Mały biust

Jeżeli nie zostałaś obdarzona przez naturę dużym biustem, staraj się unikać dużych dekoltów. Zamiast tego zakładaj sukienki z opaskami na szyję, kołnierzykami oraz wszelkiego rodzaju ozdobami. Przy małym biuście bardzo często noszone są naszyjniki, które dają złudzenie głębi biustu.

Duży biust

Kobiety z dużym biustem najchętniej wybierają sukienki uwydatniające swój wielki biust. Jednak nie należy stosować tkanin, które mogą spowodować, że piersi będą się wydawać zbyt duże. Dobrym sposobem jest zrównoważenie dolnych części ciała, poprzez wybór sukienki, która kończy się zaledwie kilka centymetrów powyżej kolan.

 

Zbyt szczupła

Szczupłe kobiety nie powinny zakładać długich sukienek. Jeśli twoje nogi są zbyt szczupłe, zakładaj sukienki za kolano, aby zbytnio ich nie odsłaniać, w przeciwnym wypadku nosić sukienki kończące się nieco ponad linią kolan. Idealnym wręcz podkreśleniem talii będzie szeroki pas, który także sprawi wrażenie bardziej obszernej dolnej części ciała.


Informacje zawarte powyżej są tylko ogólnymi wytycznymi, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze sukienki. Najlepszym rozwiązaniem jest na własnej skórze sprawdzić wygląd i połączenia poszczególnych elementów wraz z sukienkami. Natomiast na zakupach warto przemyśleć każdy wybór, no i rzecz jasna pamiętać, że sukienkę należy oceniać nie tylko po kolorze.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie