Kobieta

Dzisiaj jest 14.04.2021. Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Grupa krwi ma znaczenie przy wyborze perfum

Do tej pory na podstawie grupy krwi dietetycy proponowali odpowiednio skomponowane menu, jednak jak udowodnili Włosi nie tylko w tym celu może być pomocna nasza „krwista” metryczka. Pewna włoska niszowa marka perfumeryjna „Blood” stworzyła uniseksową linię perfum inspirowaną właśnie poszczególnymi grupami krwi. Uzasadnieniem pomysłu był fakt, iż przez tę koncepcję twórcy oddali hołd rzece życia, jaka w nas płynie oraz zastosowali antropologiczne badania potwierdzające, iż osoby o podobnych grupach krwi mają podobne do siebie cechy psychiczne i fizyczne.

Linia zapachowa obejmuje cztery uniwersalne zapachy, które mogą być używane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Pomysł bardzo intrygujący, aż trudno uwierzyć, że krew może być czynnikiem wyznaczającym dobór określonego zapachu.


Twórcy perfum wyjaśniają w następujący sposób, skąd taka fascynacja: ,,Krew to najczęściej testowany i badany element ludzkiego ciała. To również strażniczka wielu tajemnic, warunkuje nasze wnętrze i niepowtarzalny sposób bycia”.


Każda linia zapachowa ma ścisły związek z określoną epoką, w której dane grupy krwi zostały prawdopodobnie ukształtowane. Mówi się, iż najstarszymi ludźmi byli myśliwi z grupą 0, stąd też perfumy o tej nazwie zawierają w sobie wszystko to, co silne, mocne, ludzkie i pierwotne, związane z ziemią. Druga grupa krwi to grupą A. Należeli do niej zbieracze, którzy oprócz mięsnej diety żywili się także warzywami. Grupa B to nomadzi, którzy charakteryzują się tym, że lubią poznawać różne smaki i zwyczaje. Ostatnia grupa to AB, czyli potomkowie pierwszych pokoleń, którzy są w ciągłym biegu, podróży.


Włoskie perfumy Blood nawiązują do medycznego świata i laboratorium nie tylko przez związek z krwią, ale także przez kształt i budowę opakowania. Srebrne flakoniki zamiast tradycyjnego rozpylacza mają pipetę, która nie pozwoli na zmarnowanie ani jednej kropelki tak niezwykłego aromatu.


Perfumy nazwane po prostu A, to powiew świeżości, nuta zapachowa opracowana na bazie liści pomidorów, bazylii i anyżku. To naturalny, wiosenny bukiet, który pobudzi nas do życia.

Zapach B to bardzo wyraziste połączenie aromatów drewna i przypraw z owocową nutką. Wąchając go przywodzi nam na myśl owocowy sad pełen jabłek, czereśni, orientalnego pieprzu, granatu, czarnej herbaty i drzewa tekowego.


Dla osób z grupą krwi O producenci przygotowali dość intensywną mieszankę aromatów tymianku, malin, róży z nutką aromatu brzozy, skóry i cedru. Jest to symboliczny zapach nawiązujący do aromatów ziemi.


Zapach AB to nietypowy aromat powstały z połączenia nietypowych, jak na perfumeryjny składników, takich jak aluminium, nuty metaliczne, aromaty wodne, zapach cedru, aldehydy.

Tekst: Paulina Paszko

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Fotografia Fotografia
  Zaczynając od podstawowej definicji fotografii, mianowicie fotografia jest zbiorem wielu różnych technik, których celem jest głównie zarejestrowanie trwałego, pojedynczego [...]
 • Wyprawka dla noworodka- wywiad Wyprawka dla noworodka- wywiad
  Wyprawka dla dziecka może stanowić prawdziwe wyzwanie, szczególnie dla rodziców którzy spodziewają się pierwszego potomka. W zasadzie nie wiadomo od czego zacząć, ani [...]
 • Nadgorliwe jajniki Nadgorliwe jajniki
        Masz nieregularny okres, na twojej twarzy znowu pojawił się trądzik, na ciele zauważyłaś nadmierne owłosienie, a na brzuchu coraz wyraźniejszą oponkę? A może [...]
 • Jak dbać o włosy kręcone? Jak dbać o włosy kręcone?
      Nietrudno zauważyć, że na jedną dziewczynę o idealnych, zadbanych lokach, przypadają trzy takie, które wyglądają, jakby swoje włosy czesały grabiami i notorycznie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Fotografia
 
Zaczynając od podstawowej definicji fotografii, mianowicie fotografia jest zbiorem wielu różnych technik, których celem jest głównie zarejestrowanie trwałego, pojedynczego [...] czytaj więcej »