Strona główna » Grupa krwi ma znaczenie przy wyborze perfum

Grupa krwi ma znaczenie przy wyborze perfum

przez PewnaPani
0 komentarz

Do tej pory na podstawie grupy krwi dietetycy proponowali odpowiednio skomponowane menu, jednak jak udowodnili Włosi nie tylko w tym celu może być pomocna nasza „krwista” metryczka. Pewna włoska niszowa marka perfumeryjna „Blood” stworzyła uniseksową linię perfum inspirowaną właśnie poszczególnymi grupami krwi. Uzasadnieniem pomysłu był fakt, iż przez tę koncepcję twórcy oddali hołd rzece życia, jaka w nas płynie oraz zastosowali antropologiczne badania potwierdzające, iż osoby o podobnych grupach krwi mają podobne do siebie cechy psychiczne i fizyczne.

Linia zapachowa obejmuje cztery uniwersalne zapachy, które mogą być używane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Pomysł bardzo intrygujący, aż trudno uwierzyć, że krew może być czynnikiem wyznaczającym dobór określonego zapachu.

Twórcy perfum wyjaśniają w następujący sposób, skąd taka fascynacja: ,,Krew to najczęściej testowany i badany element ludzkiego ciała. To również strażniczka wielu tajemnic, warunkuje nasze wnętrze i niepowtarzalny sposób bycia”.

Każda linia zapachowa ma ścisły związek z określoną epoką, w której dane grupy krwi zostały prawdopodobnie ukształtowane. Mówi się, iż najstarszymi ludźmi byli myśliwi z grupą 0, stąd też perfumy o tej nazwie zawierają w sobie wszystko to, co silne, mocne, ludzkie i pierwotne, związane z ziemią. Druga grupa krwi to grupą A. Należeli do niej zbieracze, którzy oprócz mięsnej diety żywili się także warzywami. Grupa B to nomadzi, którzy charakteryzują się tym, że lubią poznawać różne smaki i zwyczaje. Ostatnia grupa to AB, czyli potomkowie pierwszych pokoleń, którzy są w ciągłym biegu, podróży.

Włoskie perfumy Blood nawiązują do medycznego świata i laboratorium nie tylko przez związek z krwią, ale także przez kształt i budowę opakowania. Srebrne flakoniki zamiast tradycyjnego rozpylacza mają pipetę, która nie pozwoli na zmarnowanie ani jednej kropelki tak niezwykłego aromatu.

Perfumy nazwane po prostu A, to powiew świeżości, nuta zapachowa opracowana na bazie liści pomidorów, bazylii i anyżku. To naturalny, wiosenny bukiet, który pobudzi nas do życia.

Zapach B to bardzo wyraziste połączenie aromatów drewna i przypraw z owocową nutką. Wąchając go przywodzi nam na myśl owocowy sad pełen jabłek, czereśni, orientalnego pieprzu, granatu, czarnej herbaty i drzewa tekowego.

Dla osób z grupą krwi O producenci przygotowali dość intensywną mieszankę aromatów tymianku, malin, róży z nutką aromatu brzozy, skóry i cedru. Jest to symboliczny zapach nawiązujący do aromatów ziemi.

Zapach AB to nietypowy aromat powstały z połączenia nietypowych, jak na perfumeryjny składników, takich jak aluminium, nuty metaliczne, aromaty wodne, zapach cedru, aldehydy.

Tekst: Paulina Paszko

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie