Strona główna » Jak dobrać materac dla kobiety w danym wieku?

Jak dobrać materac dla kobiety w danym wieku?

przez PewnaPani
0 komentarz

Wiele osób zastanawia się jaki materac wybrać, aby jak najlepiej wpłynął na jakość naszego snu. Odpowiednio dobrany materac będzie nie tylko pozytywnie oddziaływał na nasz nastrój, ale także zapewni regenerację sił i w dużym stopniu przyczyni się do kondycji naszego kręgosłupa w przyszłości. Czym kierować się przy wyborze materaca? Lepiej wybrać materac twardy czy miękki? A może coś pomiędzy? Szukając odpowiedniego materaca możemy spotkać się ze stopniami określającymi twardość, czyli H1, H2, H3 lub H4. Ale czy twardość to jedyne kryterium, które ma znaczenie? Trzeba także zastanowić się czym powinien być wypełniony materac. Na uwadze należy mieć wiele czynników. Warto też pamiętać, że potrzeby naszego ciała zmieniają się wraz z wiekiem. Na co należy zwrócić uwagę, szukając idealnego materaca?

Materac dla dziewczynki

Znalezienie odpowiedniego materaca dla dziewczynki w wieku szkolnym nie powinno być problemem, gdyż wybór jest naprawdę szeroki. Najlepiej dostosować materac do indywidualnych preferencji i potrzeb naszej pociechy. Jest jednak kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać. Przede wszystkim materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Należy mieć na uwadze nie tylko komfort naszych dzieci, ale też ich bezpieczeństwo. Kości dzieci nieustannie się rozwijają, więc ich ciała potrzebują stałego wsparcia. Dlatego ważne jest wypełnienie materaca. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze wypełnienia materaca: cyrkulacja powietrza, podparcie kręgosłupa i sprężystość. Dla dziewczynki w wieku szkolnym dobrym wyborem będzie materac z pianki wysokoelastycznej. Takie materace są lekkie i łatwe w przenoszeniu. Bardzo dobrze wspierają kręgosłup i dzięki swojej elastyczności szybko reagują na nacisk, natychmiastowo wracając do swojej pierwotnej formy. Jeśli nasze dziecko jest niespokojne i w trakcie snu dużo się rusza warto wybrać materac z pianki lateksoidalnej, który idealnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika.

Materac dla nastolatki

Ciała nastolatków, podobnie jak u dzieci, wciąż się zmieniają dlatego wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny. Źle dobrany materac może skutkować licznymi wadami postawy i różnymi dolegliwościami bólowymi. W związku z tym wybierając materac dla nastolatki należy kierować się podobnymi kryteriami, co w przypadku dzieci. Należy także wziąć pod uwagę, jaki tryb życia prowadzi nastolatka. Czy uprawia sport? Jak dużo siedzi przy biurku? Sylwetki nastolatków bardzo szybko się zmieniają, więc materac powinien być elastyczny i trwały, tak, aby posłużył nam przez dłuższy czas. Dobrym pomysłem będą materace z pianki wysokoelastycznej lub lateksowej, które dadzą dobre podparcie i dopasują się do sylwetki.

Materac dla dorosłej kobiety

Wybór materaca dla dorosłej kobiety nie powinien być trudny. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wzrost i masę ciała. Ogólnie przyjęte zasady mówią, że kobiety, które ważą mniej niż 80 kg powinny wybrać materace o stopniu twardości H2, czyli średnio miękkie. Natomiast osoby, których masa ciała wynosi więcej niż 80 kg powinny zdecydować się na materac średnio twardy, czyli H3. Materace możemy także dostosować do naszych osobistych preferencji. Jeśli wolimy materace miękkie najlepiej wybrać te wykonane z pianki wysokoelastycznej. Jeśli preferujemy jednak nieco twardsze podłoże, lepiej zdecydować się na materac lateksowo-kokosowy.

Materac dla kobiety w ciąży

Znalezienie odpowiedniego materaca dla kobiety w ciąży jest bardzo ważne. Przyszłe mamy mogą zmagać się z licznymi dolegliwościami, takimi jak ból pleców czy skurcze, więc będą zmuszane do częstych zmian pozycji snu. Ponadto konieczność częstego wstawania do toalety również może przyczynić się do jakości snu. Dlatego materac dla ciężarnej kobiety powinien być przede wszystkim elastyczny i dopasowany do kształtu ciała kobiety, tak, aby częste zmienianie pozycji czy wstawanie nie stanowiło problemu. Najczęściej poleca się materace wykonane z pianki termoelastycznej. Takie materace dopasowują się do sylwetki kobiety, reagują na temperaturę ich ciała i zapewniają idealne podparcie.

Materac dla kobiety w okresie przekwitania

Statystyki pokazują, że wiele kobiet w okresie przekwitania ma problemy ze snem, które bardzo często mają swoje źródło w źle dobranym materacu. Przede wszystkim nie może być on zbyt miękki, ponieważ nie będzie przepuszczał powietrza. Piankowe materace są komfortowe, jednak utrzymują ciepło, przez co kobieta może się jeszcze bardziej pocić. Dlatego w wieku przekwitania najlepiej postawić na materac lateksowy, który przepuszcza powietrze i zapobiega rozwojowi bakterii.

Materac dla seniorki

Osoby w podeszłym wieku często zmagają się z licznymi schorzeniami, dlatego materac powinien być dopasowany do dolegliwości zdrowotnych seniorki i nie może być wybrany przypadkowo. Najlepiej postawić na materace elastyczne, które będą zmniejszać nadmierny nacisk oraz dadzą wsparcie dla korpusu. Wiele starszych osób cierpi także na choroby układu krążenia, wiążące się z częstym uczuciem zimna, więc materac musi im zapewnić komfort cieplny. Niezależnie od tego, czy emerytka zmaga się z bólami kręgosłupa czy schorzeniem układu krążenia, dobrym wyborem będzie materac z pianki termoelastycznej. Dopasuje się on do kształtu ciała, będzie zapobiegał tworzeniu się odleżyn i przyczyni się do zmniejszenia negatywnych objawów przeróżnych dolegliwości. Materac powinien zapewnić odpowiednie ułożenie ciała i prawidłowe podparcie przez całą noc.

Gdzie znaleźć idealny materac?

Znalezienie odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Na uwadze należy mieć nie tylko twardość i wypełnienie, ale też jakość materaca. W internecie można znaleźć mnóstwo poradników i stron z materacami. Szukając odpowiedniego modelu, warto sprawdzić Alego, ze względu na niskie ceny i szeroki wybór. Asortyment znajdziecie w kategorii materace. Dzięki szerokiemu wyborowi i dokładnym opisom na pewno znajdziemy ten idealny, niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy i jakie są nasze potrzeby.

Źródło: Artykuł partnerski

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie