Strona główna » Jak pokonać strach przed występem publicznym?

Jak pokonać strach przed występem publicznym?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

 

Kobiety bardzo często zajmują poważne stanowiska biznesowe, które łączą się z występami przed jakimś szerszym gronem ludzi. Wiele z nich dotyka wtedy tak zwany paraliż. Wylew zimnych potów, ręce zaczynają tańczyć razem z nogami, w gardle czujemy wielką kulkę a w brzuchu zaciskający się pas z dopływem powietrza, co robić wtedy ? Pomożemy Wam przejść przez ten etap.

Kilka prostych kroków aby pokonać strach:


·         Doświadczenie

Najlepiej korzystać z każdej możliwej okazji do występu przed jakimś większym gronem. Im więcej tego będzie, tym większe będzie nasze doświadczenie.

 

 

·         Ubiór

Spotkanie biznesowe, obrona pracy wiadomo ważna sprawa, ale kto każde nam się wciskać w obcisłą sukienkę w której boimy się nabrać powietrza z obawą czy nie pęknie ? Liczy się wtedy nasza wygoda, bo Ty my tam stoimy czy też zabieramy głos, i to my mamy czuć się dobrze. Wygląd jest również ważny ale nie może stanąć na pierwszym miejscu.

 

 

·         Czego tak naprawdę się boimy?

Jesteśmy dobrze przygotowani, opracowaliśmy wszystko dosłownie to w czym tkwi problem ? Opinia innych ? Musimy być pewni siebie. To my jesteśmy swoimi największymi krytykami .

 

 

·         Błędy

Pamiętajmy o tym, że publika nie czyha na nasze pomyłki, błędy. Część z nich nie zwróci uwagi na to.

 

Warto pamiętać, że nadmierny stres w niczym nam nie pomoże, a jedynie pokrzyżuje nam plany wystąpienia. Jeżeli dobrze przygotowaliśmy się, przyłożyliśmy się do danego tematu to dlaczego ma iść to wszystko na marne ? Warto wtedy uspokoić swoje myśli, odciągnąć je od tego strachu, pomyśleć dla odmiany o czymś przyjemnym i uwierzyć w siebie. Sukces łrantowany !

 

Marta Łuczak

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie