Strona główna » Jak prawidłowo dobierać kurtki damskie do figury

Jak prawidłowo dobierać kurtki damskie do figury

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Jakkolwiek podstawowa funkcja kurtki zimowej polega na ochronie przed mrozem, dla większości kobiet nie mniej ważne są jej walory estetyczne. Problem w tym, że nawet najmodniejsze rozwiązania stylistyczne nie na każdej sylwetce będą się korzystnie prezentować. O ile zasada ta jest dość oczywista w odniesieniu do ubrań bliższych ciału, o tyle apel o stosowanie się do niej przy wyborze kurtki może nieco dziwić. Jednakże dostępne obecnie w sklepach kurtki damskie są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o krój. Jeżeli mamy szansę wybrać taką, która wyeksponuje mocne strony naszej figury, albo przynajmniej ukryje jej mankamenty, to zdecydowanie powinnyśmy ją wykorzystać.

 

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy doborze kurtki, jest nasz wzrost. Panie niskiego wzrostu lepiej prezentują się w kurtkach sięgających linii bioder, z kolei tym wyższym lepiej służą kurtki dłuższe, np. do kolan. Zbyt długa kurtka na niskiej kobiecie, podobnie jak zbyt krótka na wysokiej, wygląda tak, jakby jej właścicielka pomyliła rozmiary w sklepie. Ten błąd stylistyczny jest popełniany przez kobiety bardzo często, a przecież tak łatwo go wyeliminować.

 

Szczególnie newralgicznym aspektem sylwetki każdej kobiety jest waga. Aby ukryć wszelkie nadmiary i niedostatki w tej kwestii, warto dobierać kurtki damskie ze względu na ich kolory i wzornictwo. Szczupłe panie powinny wybierać spośród kurtek utrzymanych w jasnej kolorystyce, z kolei prezencja tych bardziej puszystych zyska na kolorach ciemniejszych i bardziej stonowanych. W tym sezonie szczególnie modne będą odcienie ciemnej czerwieni, śliwki, granatu i brązu. Jeżeli mamy do ukrycia jakieś kilogramy, powinnyśmy też stronić od nadmiernie rzucających się w oczy zdobień i wzorów.

 

Elementem najbardziej znaczącym dla doboru kurtki jest jednak wspomniany już wyżej krój. Jak wiadomo, kobiece sylwetki na ogół podpadają pod jeden z kilku typów: gruszka, jabłko, litera "T" lub litera "X". Kobiety z figurą w kształcie jabłka, a więc z mniej lub bardziej odstającym brzuchem, najlepiej zaprezentują się w kurtkach krótkich, podkreślających ładne nogi. Taką figurę będą komplementowały buty na obcasie. Sylwetkę odciążą również rękawy o długości 3/4. "Jabłka" powinny natomiast zrezygnować z kurtek mocno przylegających do ciała, a zwłaszcza z tych zwężających się w pasie. Efektu puszystości unikniemy wybierając kurtki gęsto pikowane.

 

Na bardziej obcisłe kurtki mogą sobie natomiast pozwolić panie z figurą gruszki, czyli drobnymi ramionami, wąską talią i szerokimi biodrami. Przy takiej sylwetce sprawdzą się najkrótsze kurtki damskie (np. puchówki, ramoneski), zwłaszcza te podkreślające linię ramion. Pozwolą one wyrównać proporcje pomiędzy masywnymi udami i drobnymi ramionami. Błędem będzie natomiast ukrywanie pupy pod grubą warstwą dłuższej, lecz wciąż obcisłej kurtki, zwłaszcza jeśli ma ona rozbudowane, duże kieszenie, ponieważ prowadzi to do efektów odwrotnych od zamierzonego. Mały biust będzie wyglądał na większy, jeśli wybierzemy kurtkę z paskiem i rozbudowanym kołnierzem.

 

Kurtki damskie z paskiem to także pierwszy wybór dla najszczuplejszych pań, a zwłaszcza dla tych, które nie posiadają wyraźnie zarysowanej talii (figura w kształcie litery "T"). Mając taką figurę, przede wszystkim unikajmy zbyt szerokich, bufiastych rękawów. Jeżeli szukamy dłuższej kurtki, powinnyśmy sięgnąć po te rozszerzające się ku dołowi. Dzięki nim odwrócimy uwagę od zbyt szerokich ramion. Bardzo szczupłe panie mogą sięgnąć po kurtki z szerokim pikowaniem, co optycznie doda im nieco ciała.

 

Najszersze pole wyboru mają, jak zwykle, panie z najbardziej współcześnie pożądaną figurą klepsydry. Mogą sobie one pozwolić na wybór pomiędzy kurtkami krótkimi, które będą podkreślały walory ich nóg, a kurtkami dłuższymi i spiętymi w pasie, które wyeksponują duży biust i talię. Jeżeli chcemy ukryć zbyt duży biust, wybierzmy krój "oversize" z małymi klapami.

 

Powyższy przegląd pokazuje, że dostępne w sklepach kurtki damskie są nie mniej zróżnicowane niż inne części kobiecej garderoby. Projektanci zdają sobie sprawę z problemów kobiet o różnych figurach i starają się im wyjść na przeciw. Dlatego kierując się powyższymi wskazówkami, na pewno znajdziemy kurtkę odpowiednią dla naszej figury.

 

Ofertę kurtek damskich znajdziesz w sklepie Kupbuty.com:

http://www.kupbuty.com/pol_m_Odziez-damska_Kurtki-damskie-239.html.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie