Strona główna » Jak zadbać o swoje ciało na wiosnę?

Jak zadbać o swoje ciało na wiosnę?

przez PewnaPani
0 komentarz

Wiosna to piękna pora roku. W tym roku bardzo długo zwlekała z przyjściem do nas, lecz teraz, kiedy za oknem niemalże cały czas świeci słońce, temperatury z dnia na dzień będą coraz wyższe, należy w szczególny sposób traktować swoje ciało, które po zrzuceniu grubych ubrań może doznać szoku. Wypadałoby się także pozbyć zbędnych kilogramów, które organizm odłożył sobie na chłodniejsze dni. Jak zatem odpowiednio przygotować swoje ciało do wiosny?

Jak to zwykle bywa po zimie, cera na twarzy czy dłoniach jest przesuszona oraz poszarzała. Pierwszym ważnym krokiem jaki należy poczynić, jest znalezienie odpowiedniego kremu, który usunie stare, obumarłe komórki, a w miejscu których pojawi się nowy, przyjemniejszy w dotyku naskórek. Usunięcie starej warstwy komórek nabłonkowych sprawi, że wybrany krem, lepiej będzie przyswajalny, co w efekcie zdecydowanie przyśpieszy regenerację naszej wierzchniej warstwy skóry.

Drugą sprawą są maseczki i peelengi, które także potrafią zregenerować naszą skórę po zimie. Dobrze przygotowany roztwór powtarzany regularnie może przynieść zadziwiające efekty. Najlepszymi trafnymi maseczkami w tym przypadku okłady z ogórków, które doskonale odżywią wysuszoną twarz.  Na pozbycie się poszarzałej cery odpowiednią maseczką będzie świeża mięta, posiekana na drobno i wymieszana z jogurtem. Jeśli cera jest trudna do oczyszczania domowymi sposobami, można próbować stosować gotowe preparaty np.  Glyco-A z kwasem glikolowym, który rozjaśni poszarzałą skórę, zredukuje zrogaciały naskórek oraz poprawi wizualny wygląd skóry i jest na prawdę skuteczny. Alternatywnie warto udać się do kosmetyczki, która za nas dobierze składniki maseczki tak, żeby zbytnio nie podrażnić skóry, a ją odżywić.

Pomimo stosowania różnego rodzaju preparatów, nie zawsze udaje się osiągnąć sukces. Jeśli żadne z nich nie przynoszą zamierzonego efektu, zabiegi muszą być wspomagane dietą. Przede wszystkim należałoby ograniczyć ilość spożywanych tłuszczów, natomiast zwiększyć dawkę witamin konsumując warzywa i owoce. Niestety o tej porze roku ich wartości odżywcze są znikome, dlatego warto sięgnąć po witaminy w tabletkach.

Ponadto kluczową rolę w przygotowaniu ciała do wiosennej pory odgrywa aktywny wypoczynek, do którego zawsze gorąco zachęcamy. Świeże i rześkie powietrze sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Pierwsze dni z temperaturą około 15 stopni to idealne warunki do jazdy na rowerze. Ruchy wykonywane podczas jazdy rowerem doskonale przygotują mięśnie do większego wysiłku. Bieganie, spacery z kijkami, rolki czy tenis ziemny to tylko niektóre z czynności, które możemy wykonywać w wolnej chwili. To nic nie kosztuje oprócz chęci, a organizm dobrze przysposobi się do wysokich temperatur. Jeśli wierzyć prognozom, lato w tym roku ma być nadzwyczaj gorące, dlatego warto pomyśleć już teraz o swoim organizmie…

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie