Strona główna » Jasny popielaty blond – co powinnaś wiedzieć o tym kolorze?

Jasny popielaty blond – co powinnaś wiedzieć o tym kolorze?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Popielaty blond to niezwykle pożądany kolor. To na nim bardzo często opierają się trendy z zakresu fryzjerstwa, jak i mody. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję odnośnie tego czy przefarbujesz się na popielaty blond – przeczytaj ten artykuł i dowiedz się wielu ciekawostek na temat tego koloru!

 

Ciekawostki na temat popielatego blondu:

1. Popielaty blond jest kolorem niezwykle uniwersalnym i ponadczasowym. Zarówno profesjonalni fryzjerzy, jak i styliści mody zawsze stawiają na popielatość blondu. Wynika to z tego, że jest to kolor, który prezentuje się elegancko, pasuje do sportowych stylizacji, jak i doskonale wygląda o każdej porze roku. Nie musisz zatem obawiać się, że farbując się na popielaty blond popełnisz modowe lub fryzjerskie faux pas.

 

2. Ten odcień blondu pasuje niemalże każdej dojrzałej kobiecie, jak i młodej dziewczynie oraz idealnie komponuje się z europejską urodą.

 

3. Zaletami popielatego blondu jest to, że nie musisz bardzo często ponownie farbować włosów, ponieważ kolor ten idealnie tuszuje odrosty. Jednocześnie jest długotrwały i utrzymuje się przez długi czas nie zmieniając swojej intensywności i głębi.

 

4. Najlepszy efekt popielatego blondu uzyskają kobiety o naturalnie jasnych włosach. Przy czarnych lub brązowych tuż przed właściwą koloryzacją trzeba zdjąć dotychczasowy kolor, czyli dokonać dekoloryzacji. Oczywiście można w ten sposób uzyskać piękny popielaty blond, jednak zabieg taki znacznie osłabi włosy, jeśli z natury są w słabej kondycji mogą się zniszczyć, co sprawi, że efekt końcowy nie będzie prezentował się dobrze.

 

5. W celu uzyskania idealnie popielatego blondu musisz zastosować dobrej jakości farby. Zwracaj uwagę na oznaczenia, a szczególnie na określenie ‘’opalizujący’’. Często pojawia się ono w towarzystwie platynowego blondu i nie jest przypadkowe, niestety wiele kobiet je lekceważy. Otóż opalizujący popielaty blond to kolor, który nie będzie matowy, ale wpadający w inny kolor. Przy tym odcieniu często są to pasma szarości, bieli i odcienia niebieskiego. Jeśli zatem pragniesz uzyskać jednolity kolor unikaj farb z tym określeniem. Wybierz natomiast farbę jasny popielaty blond Garnier, której zastosowanie będzie łrancją intensywnego i długotrwałego koloru!

 

6. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym popielatym blondem nie tylko na kilka dni po farbowaniu, ale również na dłużej – po pierwsze wybierz dobrej jakości farbę, np. wspomnianą Garnier Color Naturals 9.1, a po drugie nie zapominaj o właściwej pielęgnacji włosów. Zadbaj o kosmetyki dedykowane specjalnie włosom blond po farbowaniu. Ich skład został opracowany tak, aby chronić kolor przed wyblaknięciem, jak i ma na celu zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia, którego każde włosy po koloryzacji potrzebują.

   

  7. Jasny popielaty blond idealnie niweluje problem małej ilości włosów, które dodatkowo są cienkie. Dzieje się tak, dzięki temu, że jasny kolor nie kontrastuje z równie jasną, a wręcz białą skórą głowy. W tym punkcie warto wspomnieć, że osoby, z niewielką ilością włosów – powinny unikać czarnych kolorów lub intensywnych brązów, ponieważ wtedy prześwity skóry głowy będą bardziej widoczne, a włosów wyda się jeszcze mniej niż w rzeczywistości.

   

  8. Popielaty blond pięknie prezentuje się zarówno na długich, jak i krótkich włosach. Nie ma również znaczenia czy są proste czy pełne bujnych loków. Dodatkowo na popielatym blondzie idealnie wygląda efekt ombre. Jeśli zatem lubisz takie efekty zadbaj o koloryzację na ombre, dzięki której zyskasz niebanalną i oryginalną fryzurę.

    

    

    

    

    

    

    

   Zostaw komentarz

   ©Pewna Pani. All Right Reserved.

   Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

   Polityka prywatności i plików cookie