Strona główna » Kamień elewacyjny – czyli: jak odmłodzić dom?

Kamień elewacyjny – czyli: jak odmłodzić dom?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach Twój dom nie prezentuje się już tak efektownie jak kiedyś? Nic straconego. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na jego modną przemianę w zgodzie z najnowszymi trendami – i z szacunkiem dla domowego budżetu.

 

Kamień elewacyjny, czyli zewnętrzny to trwała i bardzo wytrzymała okładzina, którą bez obaw można stosować na zewnętrznej ścianie domu. Dostosowana do naszych warunków pogodowych, sprawdzi się na całej elewacji lub w modnym zestawieniu z drewnem lub szkłem. Wśród trendów na bieżący rok dominują wzory naśladujące naturalny kamień i cegła w wielu formatach i  kolorach:  http://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-dekoracyjny-i-elewacyjny-zewnetrzny

Ceglane ściany, kojarzone z industrialnym wnętrzem loftu, coraz częściej pojawiają się w mieszkaniach Polaków. Klasyczna barwa gliny prezentuje się ponadczasowo, ale w wersji szarej, grafitowej czy białej cegła zyskuje w pełni nowoczesny charakter. Jasna elewacja w chłodnym odcieniu z wykorzystaniem cegły zewnętrznej w większym formacie może być bardzo skuteczną metodą odmłodzenia domu o prostej, geometrycznej bryle, charakterystycznej dla budynków z lat siedemdziesiątych lub trzydziestych ubiegłego wieku. Cegła elewacyjna jest lekka, więc nie obciąża ścian nośnych, a w zestawieniu z elementami ze szkła i metalu prezentuje się bardzo nowocześnie – jak na zdjęciu z wykorzystaniem kamienia zewnętrznego Almeria Stone Master:

""

Ciekawą opcją wydaje się też eleganckie i bardzo modne połączenie faktury skały z drewnem, jak na zdjęciu tytułowym, prezentującym kamień zewnętrzny Avignon Stone Master. Ciepła kolorystyka nadaje aranżacji przyjazny, domowy charakter. Współgrając z charakterem budynku, wpisuje go w aktualną stylistykę. Drobny wzór, naśladujący naturalną skałę, podkreśla najbardziej reprezentacyjne fragmenty elewacji, a dodatkowo harmonizuje bryłę. Ze względu na fakt, że kamień elewacyjny jest znacznie lżejszy niż jego naturalny odpowiednik, można go stosować także na kilku kondygnacjach, nadając budynkowi wrażenie smukłości.

Kamień zewnętrzny doskonale sprawdza się także w aranżacji tarasu – wówczas mamy szansę na odświeżenie wizerunku całej posesji, jak na zdjęciu prezentującym kolekcję Wood Stone Master:

""

Wpisując się w modę na inspiracje z natury, kamień zewnętrzny może również odwzorowywać słoje drewna – prezentuje się bardzo realistycznie, a w odróżnieniu od prawdziwych desek, nie wypacza się i nie traci barw pod wpływem wilgoci i zmiennych temperatur. W zestawieniu z cegłą i wikliną wpisuje się w najgorętsze trendy, a jednocześnie współtworzy przytulną, gościnną atmosferę.

Przemiana domu w zgodzie z najnowsza modą nie jest zadaniem trudnym ani kosztownym. Kamień dekoracyjny i elewacyjny jest kilkukrotnie tańszy niż jego naturalny odpowiednik, a obecność na rynku krajowych producentów łrantuje dostęp do bardzo wielu wzorów i odmian kolorystycznych, umożliwiając stworzenie aranżacji w pełni zgodnej z własnym gustem.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie