Strona główna » Karuzela – element placu zabaw, który dostarczy dziecku masę rozrywki

Karuzela – element placu zabaw, który dostarczy dziecku masę rozrywki

przez PewnaPani
0 komentarz

Karuzela to przedmiot, z którego uwielbiają korzystać wszystkie dzieci. Kręcąc się na tym niepozornym przedmiocie, najmłodsi świetnie się bawią. Istnieją różne jej rodzaje na placu zabaw. Niektóre są wyposażone w siedzenia, na których dzieci mogą się bawić wraz z przyjaciółmi, dzięki temu może to być również świetna okazja do integracji w grupie. Na placu zabaw najczęściej spotykaną rodzajem karuzeli jest ręczna – ten model jest napędzany za pomocą siłą mięśni dziecka, dzięki niemu dziecko ćwiczy koordynację ruchową. Ponadto skorzystanie z tej atrakcji stanowi ciekawą formę aktywności fizycznej. Producent karuzeli Buglo zapewnia szereg różnych nowoczesnym modeli wysokiej jakości, także tych dostosowanych do potrzeb dziecka z niepełnosprawnościami. Rodzic, którego dziecko korzystać z produktów tej marki może liczyć na gwarancje bezpieczeństwa.

Huśtawka – jako sposób na zachęcenie dziecka do spędzania czasu na świeżym powietrzu

Huśtanie się to czynność, która pozwala na relaks i odprężenie dziecka. Czynność ta ma również pozytywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa, a także rozwija u malucha właściwą koordynację. Istnieje kilka podstawowych rodzajów huśtawek, które można spotkać na placu zabaw. Zdecydowanie najczęściej spotykaną możliwością jest jedno lub dwuosobowa huśtawka wahadłowa. Obecność kubełkowego siedziska dodatkowo wzmacnia bezpieczeństwo. W przypadku jego braku warto zwrócić uwagę na wysypanie obszaru wokół przedmiotu piaskiem, który może amortyzować ewentualne upadki. Innym nie mniej często spotykanym rozwiązaniem jest huśtawka wagowa. W tym wypadku do zabawy konieczne będą dwie osoby. Alternatywnym rozwiązaniem jest model huśtawki zwany „bocianim gniazdem”. W przypadku tego rozwiązania siedzisko jest miękkie, a zarazem obszerne. Dzięki czemu dziecko ma zapewniony komfort użytkowania.

Zjeżdżalnia – czyli jedna z ulubionych atrakcji dzieci

Zjeżdżalnia to jedna z atrakcji, dla których dziecko pełne ekscytacji pragnie odwiedzić plac zabaw. Skorzystanie tej formy rozrywki wymaga od dziecka sporej cierpliwości, ponieważ każdy maluch czeka na swoją kolej. Dzięki temu obecność tego przedmiot to możliwość kształtowania przez dziecko zarówno umiejętności motorycznych, jak i interpersonalnych. Każdy z wyczekanych zjazdów dostarcza dziecku mase endorfin i ekscytacji. Zazwyczaj przedmiot ten jest wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki temu pomimo różnorodnych warunków atmosferycznych zjeżdżalnia pozostanie w dobrym stanie.

Źródło: Artykuł partnerski 

 

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie