Strona główna » Kilka faktów, które warto wiedzieć o mleku modyfikowanym

Kilka faktów, które warto wiedzieć o mleku modyfikowanym

przez PewnaPani
0 komentarz

""

    Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o żywienie niemowląt, najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem jest, aby niemowlę było karmione pokarmem matki przez jak na najdłuższy czas. Często jednak zdarza się, że młoda mama z jakiegoś powodu nie może karmić. Co robić wtedy ? Rozwiązaniem jest mleko modyfikowane.

 

 

Dlaczego mleko musi być zmodyfikowane ? 

Mleko modyfikowane jest mlekiem krowim, które poddane jest odpowiednim modyfikacjom, tak by jego skład był najbardziej zbliżony do mleka matki. Mleko krowie nie nadaje się do spożycia dla dzieci do trzeciego roku życia ze względu na zbyt wysoką zawartość białka, nasyconych kwasów tłuszczowych oraz elektrolitów, które mogą obciążać nerki oraz przewód pokarmowy dziecka. Mleko od krowy nie zawiera też witamin, które są niezbędne do właściwego rozwoju malucha. Bardzo często też takie mleko wywołuje u dzieci reakcję alergiczną.

 

Z czego składa się mleko modyfikowane? 

Skład mleka modyfikowanego jest najbardziej zbliżony do mleka matki. Mleko modyfikowane w porównaniu z mlekiem krowim składa się z mniejszej ilości białka oraz tłuszczy. Białko zostało zastąpione przez większą ilość białek serwatkowych, powstałych z dodania zmineralizowanej serwatki. Tłuszcz zaś w większej jego części zastąpiony został olejami roślinnymi, będącymi źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, wartościowych dla dziecka. Mleko modyfikowane dodatkowo wzbogacone jest w laktozę, niektóre składniki mineralne konieczne do rozwoju dziecka jak: żelazo, cynk czy selen, witaminy, takie jak A, C, D, E, K.

 

Jak wybrać mleko modyfikowane? 

Oznaczenia, jakie znajdują się na opakowaniach mleka modyfikowanego wydają się nam często jakimś skomplikowanym szyfrem. W rzeczywistości, nie jest jednak trudno wybrać to mleko, które będzie odpowiednie dla naszego malucha. Należy pamiętać jednak o tym, by wybór uzgodnić z pediatrą. Warto zapoznać się ze stroną www.zdrowystartwprzyszlosc.pl, gdzie znaleźć można więcej informacji na temat składu mleka modyfikowanego oraz właściwego żywienia niemowląt.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie