Strona główna » Różne rodzaje ręczników

Różne rodzaje ręczników

przez PewnaPani
0 komentarz

""

    Kupując ręczniki należy dobierać je pod kątem właściwości, miejsca przeznaczenia czy też na podstawie tego jak się prezentują. Oczywiście mało kto wie dokładnie jakiego rodzaju mamy na rynku ręczniki. Mało kto wie czym konkretny typ ręcznika powinien się cechować.

 

Ręczniki bawełniane to praktycznie najpopularniejsze wyroby producentów. Większość tych jakie posiadamy, jak znajdują się w naszych domach są pochodzenia bawełnianego. Należy jednak przed zakupami sprawdzić  czy mowa o ręczniku w 100% z bawełną czy też może zaproponowane produkty posiadają jedynie domieszkę bawełny. W pełni wartościowe bawełniane ręczniki mają idealne właściwości chłonne, a do tego starczają na długo z uwagi na swoją wytrzymałość.

Kolejny rodzaj ręczników związany jest dokładnie ze sposobem produkcji. Mowa tutaj o skręcaniu włókien. Ręczniki takie jak zero-twist czy też low-twist włókna są minimalnie skręcone. Taki ręcznik posiadać będzie doskonałe właściwości chłonne oraz będzie niezwykle przyjemny w dotyku. Niestety z uwagi na swoje właściwości zajmują dużo miejsca oraz nie są tak bardzo wytrzymałe jak te choćby z bawełny.

Ciekawym ręcznikiem jest ten wykonany z włókien bambusowych. Nie są one popularne gdyż ich cena może być wysoka. Z drugiej strony wykorzystywanie włókien bambusowych do produkcji ręczników sprawia, że ręcznik ten ma najlepsze cechy chłonności. Do tego z uwagi na proces powstawania, wielkie przerwy pomiędzy włóknami, taki ręcznik w ekspresowym tempie wyschnie. Jako że są one wolne od środków chemicznych będą idealnym produktem dla wszystkich alergików.

Kupując komplety ręczników nie należy interesować się jedynie tym z jakich włókien zostały przygotowane. Ważne aby otrzymać informacje o ich gramaturze. Przecież ręczniki zajmują określone miejsce i dlatego te cienkie będą małe, łatwo schować je w różnych miejscach. Im bardziej wyższa gramatura ręcznika tym większy problem z ich chowaniem, znalezieniem właściwego miejsca w łazience. Również dłużej schną i przez to nie zawsze będą spełniały oczekiwania ludzi.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie