Strona główna » Małe piękności

Małe piękności

przez PewnaPani
0 komentarz

Od jakiegoś czasu na stacji TLC emitowany jest program pt. „Małe piękności”. Dziewczynki (niekiedy także chłopcy) już od wieku niemowlęcego startują w przeróżnych konkursach piękności. Ich konkursy swoim rozmachem mogą przypominać nam wybory miss. Dziewczynki na pokazach maja sztuczne paznokcie i opaleniznę, treski, nakładki na zęby oraz mocny makijaż.

""

A co na to mamy dziewczynek?- to zazwyczaj niespełnione modelki sprzed lat, które próbują nadrobić zaległości. Często to one namawiają dzieci do udziału w pokazach. Sponsorują profesjonalnych stylistów, wizażystów, kupują suknie warte 2 tys. dolarów. Czy to jest normalne? Oglądając taki program, można dojść do wniosku, że mamy tych dziewczynek brak swojej urody zastępują ich „pięknością”. Zdarzają się przypadki, gdzie matka chce bardziej wygrać konkurs niż córka.

""

W Ameryce Południowej oraz Północnej powstają nawet szkoły modelek, które robią rekrutacje wśród pięcioletnich dziewczynek. Najstarsze z nich funkcjonują ponad 20 lat. Osmela Sousy, najpopularniejszy producent młodych miss w Wenezueli, twierdzi, że „Piękno się nie rodzi, piękno się robi". Fabryki modelek to obok chirurgii plastycznej najbardziej opłacalny biznes związany z urodą. Nikt nie zastanawia się, jak będą wyglądały te dzieci za 10-15 lat, gdy ich cera i włosy będą już zniszczone.

""

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie