Kobieta

Dzisiaj jest 31.01.2023. Imieniny: Ludwika, Marceliny, Cyrusa

Marzenia finansowe Polek

 

Czego pragną kobiety? A o czym marzą jeśli dotyczy to tych finansowych planów? No co wydałybyśmy większą sumę pieniędzy, gdybyśmy taką dysponowały? O finansowych pragnieniach pań opowiadają eksperci z pozyczkago.pl


Ubrania i kosmetyki? Niekoniecznie!

Na co najchętniej wydałybyśmy środki finansowe pochodzące z wygranej na loterii lub z pożyczki? A na co bez wyrzutów sumienia przeznaczyłybyśmy większą sumę? Wbrew temu, co może się wydawać wcale nie byłyby to ubrania, kosmetyki czy rzeczy dla dzieci.

 

Z badania przeprowadzonego dla Aviva Investors TFI wynika, że pierwszym marzeniem finansowym Polek jest…wycieczka. Respondentki zapytane o to jaki cel zrealizowałyby mając do dyspozycji 10 000 złotych odpowiedziały, że byłby to zagraniczny wyjazd (taki cel wskazało aż 41% ankietowanych pań).

 

Większość pań marzy o wyjeździe typu „all inclusive”, pobycie w 5-gwiazdkowym hotelu, gdzie wszystko byłoby już zorganizowane i gdzie miałyby do dyspozycji wszelkie wygody. Równie popularne okazały się wycieczki objazdowe do takich krajów jak Francja czy Hiszpania.

 

Część pań czy to odłożone czy pożyczone pieniądze przeznaczyłaby na remont domu, mieszkania, na odświeżenie kuchni lub salonu. Te odpowiedzi potwierdzają to, co już dawno zauważyli eksperci z firm pożyczkowych: „Pożyczka na remont to coraz popularniejszy produkt na rynku usług finansowych. Jest to doskonale widoczne zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, gdyż właśnie wtedy mamy najlepsze warunki do tego, by taki remont czy zmianę wystroju przeprowadzić. Niektórzy biorą na ten cel urlop, a na samo sfinansowanie swoich planów – pożyczkę” – mówią eksperci z pozyczkago.pl

 

I tak, na remont pieniądze wydałoby 11% badanych, a 8% odłożoną gotówkę przeznaczyłoby na kupno i przegląd samochodu. Tyle samo respondentek (8%) mogąc wydać pieniądze tylko na siebie zainwestowałoby w zabiegi służące poprawianiu urody i wybrałoby się do SPA.  7% pań odłożoną gotówkę wydałoby na zabieg estetyczny, 2% na operację plastyczną i również 2% na karnet na siłownię lub zajęcia fitness.

 

Chcesz być piękna? To płać!

Co ciekawe, marzenia finansowe Polek zmieniają się wraz z kwotą, które panie mają do dyspozycji. I tak, gdyby panie miały wydać tylko na siebie 15 000 złotych, to ponad połowa z nich przeznaczyłaby wspomnianą sumę na zabieg kosmetyczny lub operację plastyczną. 24% pań zdecydowałoby się na zabieg odsysania tłuszczu, 9% zlikwidowałoby zmarszczki za pomocą lasera lub botoksu, 5% poddałoby się liftingowi twarzy lub innemu zabiegowi upiększającemu (8%). Nieliczna część pań (5%) powiększyłaby biust, a 3% poprawiłoby kształt nosa i powiek. Najmniejszą popularnością cieszył się zabieg poprawienia ust oraz korekcja uszu  (po 1%).

 

A na co oszczędzają Polki?

Jeśli już oszczędzamy, to na konkretny cel. Zazwyczaj odkładamy pieniądze na remont domu lub mieszkania i na podróże. Wiele pań gromadzi oszczędności z myślą o zakupie takich dóbr trwałych jak meble, sprzęt RTV czy AGD.  

 

14% badanych odkłada pieniądze z myślą o przyszłości swojej i swoich bliskich. Polki cenią sobie życie rodzinne i ciepło domowego ogniska, co znajduje odzwierciedlenie w ich finansowych planach. Panie oszczędzają, by móc zapewnić dobry start życiowy swoim dzieciom i mieć środki finansowe na ich wykształcenie. Równie chętnie nadwyżki w budżecie przeznaczają na remont domu lub mieszkania, na zmianę wystroju wnętrza i rodzinne wakacje.

 

A jakie są Wasze finansowe marzenia?

 

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Ochrona mieszkania Ochrona mieszkania
      We własnym mieszkaniu człowiek czuje się najlepiej. Pełna swoboda, zero stresu związanego z odpowiednim wyglądem czy zachowaniem. Można powiedzieć, że mieszkanie to [...]
 • Reportaże, które każdy z nas choć raz powinien przeczytać Reportaże, które każdy z nas choć raz powinien przeczytać
    W związku z nadchodzącym weekendem dla wszystkich moli książkowych mamy kilka propozycji ciekawych reportaży.   Są to reportaże, które opisują losy ludzi okrutnie [...]
 • Szaszłyki z polędwica z grilla Szaszłyki z polędwica z grilla
  Są wakacje, a co za tym idzie, często grillujemy. Oprócz popularnej kiełbasy z grilla warto upiec szaszłyki, których smak w zależności od składników, jest znacznie lepszy [...]
 • Stroje i przebrania erotyczne - jak je wybrać, na jakie się zdecydować? Stroje i przebrania erotyczne - jak je wybrać, na jakie się zdecydować?
  Lubisz oryginalną bieliznę i niebanalne rozwiązania, dodające pikanterii Waszemu związkowi? Może chcesz nieco ożywić Wasze życie seksualne albo zrealizować głęboko ukryte fantazje Twoje [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Ochrona mieszkania
 
    We własnym mieszkaniu człowiek czuje się najlepiej. Pełna swoboda, zero stresu związanego z odpowiednim wyglądem czy zachowaniem. Można powiedzieć, że mieszkanie to [...] czytaj więcej »