Strona główna » Piękne ciało na lato

Piękne ciało na lato

przez PewnaPani
0 komentarz

Dobrze dobrany kostium kąpielowy pomoże ukryć niedoskonałości figury. Możemy jednak przeliczyć się myśląc, że to wystarczy aby wyglądać pięknie. Zadbać o ciało należy już teraz. Warto więc poświęcić kilka minut dziennie na ćwiczenia działające pozytywnie na biust, brzuch, pośladki oraz uda.

 

Biust:
Stan naszego biustu w dużej mierze zależy od bielizny, którą nosimy. Dobrze dobrany biustonosz sprawi, że piersi będą się dobrze prezentować oraz pozostaną zdrowe, a my odczujemy komfort z powodu braku podrażnień czy nieodpowiedniego rozmiaru.
Duże efekty możemy uzyskać masując biust kolistymi ruchami w stronę serca. Możemy to robić również mocnym strumieniem raz ciepłej, raz zimnej wody. Masaże wpływają na ujędrnienie skóry.
Ćwiczenie 1
Siadamy wygodnie na podłodze, nogi wysuwamy do przodu. Plecy należy utrzymać wyprostowane. Prowadzimy łokieć do tyłu, w jednej linii, bez wymachów. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie : raz lewa, raz prawa ręka w seriach po 10 razy z 15-sekundową przerwą.
Ćwiczenie 2
Stajemy w lekkim rozkroku. Jedną rękę opieramy na biodrach, drugą robimy skłon. Unosimy ją przy tym jak najwyżej. W takiej pozycji stoimy przez kilka sekund, dopóki nie odczujemy rozciągających się mięśni. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 5 razy z 10-sekundową.

Brzuch:
Piękny, szczupły brzuch i talia osy to marzenie wielu kobiet. Przy odrobinie chęci może się spełnić.
Ćwiczenie 1
Kładziemy się na plecach , podpieramy głowę dłońmi i unosimy ją nad barki. W tym samym czasie unosimy nogę, do której prowadzimy łokieć. Prawy łokieć powinien zetknąć się z lewym kolanem i na odwrót. Wykonujemy dwie serie tego ćwiczenia po 10 razy z 10-sekundową przerwą.
Ćwiczenie 2
Siadamy na podłodze i podpieramy się z tyłu na lekko ugiętych łokciach. Unosimy wyprostowany nogi do góry i dołączamy się do siebie. Ćwiczenie wykonujemy w trzech seriach po 10 razy z 15-sekundową przerwą.

Pośladki:
Najgorsze, co możemy zrobić naszym pośladkom to długie siedzenie. Dlatego warto czasem wybrać się na spacer energicznym, wydłużonym krokiem. W pracy również możemy zrobić chwilę przerwy na „rozruszanie kości”.
Ćwiczenie 1
Kładziemy się na brzuchu, ręce umieszczając pod czołem. Równomiernie podnosimy i opuszczamy jedną nogę gdy poczujemy napięte  mięśnie. Ćwiczenie wykonujemy w czterech seriach po 8-10 razy z 15-sekundowymi przerwami.
Ćwiczenie 2
Kładziemy się na plecach, ręce rozkładamy na boki. Nogi unosimy do góry i dociskamy do siebie wewnętrzne strony stóp, zginamy i prostujemy obie nogi. Ćwiczenia wykonujemy w czterech seriach po 10 razy z 15-sekundową przerwą.

To tylko kilka propozycji z całej gamy ćwiczeń, które pozwolą nam podkreślić nasze kobiece atuty. Łącząc je ze zdrowym stylem życia możemy uzyskać imponujące efekty, które zauważymy nie tylko my, ale również otoczenie. Warto zadbać o swoje ciało aby latem na plaży czuć się piękną i seksowną.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie