Strona główna » Pielęgnacja włosów blond – jak bezpiecznie przyciemnić i rozjaśnić kolor blond?

Pielęgnacja włosów blond – jak bezpiecznie przyciemnić i rozjaśnić kolor blond?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Blond to specyficzny kolor, o który należy dbać i codzienne pielęgnować. W przeciwnym razie fryzura straci na swojej estetyce i atrakcyjności. Sprawdź, jak zadbać o blond włosy i jak bezpiecznie je rozjaśnić lub przyciemnić. To wszystko jest możliwe dzięki farbom Garnier Nutrisse Creme, ale i nie tylko…

 

Włosy blond – jasne latem, ciemne zimą


Blond na włosach czy to naturalny, czy uzyskany koloryzacją, zachowuje się podobnie, jeżeli chodzi o kwestię koloru. Latem, kiedy włosy wystawione są na słońce, ulegają naturalnemu rozjaśnieniu, a odcień wydobywa się poprzez słoneczne refleksy i pasemka. Należy jednak uważać, aby nie wystawiać fryzury na nadmierną ekspozycję na słońce, gdyż zamiast estetycznego rozjaśnienia, włosy mogą się przesuszyć i ulec znacznemu zniszczeniu. Z kolei zimą, gdy słońca brakuje, włosy automatycznie stają się ciemniejsze, a gdy nieodpowiednio o nie zadbasz mogą nawet być matowe i szorstkie w dotyku. Dlatego pamiętaj, aby nawilżać je i dostarczać mnóstwo składników odżywczych.

""

Jak rozjaśnić naturalny blond?


Naturalny blond, czyli kolor który posiadasz z natury, możesz rozjaśnić na dwa sposoby. Przy pomocy domowych sposobów lub też koloryzacją. Nie można tutaj powiedzieć, że farbowanie szkodzi włosom, bowiem możesz wybrać farbę, która ma działanie odżywcze. Takie są farby marki Garnier. Dzięki tym produktom możesz śmiało pofarbować włosy na jaśniejszy kolor i uzyskać nowy wymiar fryzury. Farby te zostały opracowane bardzo profesjonalnie nie tylko pod kątem działania pielęgnacyjnego, ale też w kwestii ich zastosowania. Otóż, nawet gdy wcześniej nie farbowałaś samodzielnie włosów, nie musisz obawiać się, że coś pójdzie nie tak. Farby Garniera zawierają dokładnie opisaną instrukcję, co do tego, jak krok po kroku pofarbować włosy. Jeżeli mimo wszystko wolisz innymi sposobami rozjaśnić blond, który stał się ciemny i matowy – wybierz szamponetki, które zmywają się po określonym czasie i nie pozostawiają śladu na włosach w postaci odrostu albo kosmetyki (szampony, odżywki i maski) bez amoniaku, ale wzbogacone w składniki naturalnie rozjaśniające włosy, poprzez nadanie delikatnych refleksów.

 

 

Jak uzyskać ciemny blond?


Przyciemnianie włosów blond może nastąpić tylko poprzez koloryzację, bowiem nie ma szamponów, które sprawią, że włosy po kilku zastosowaniach produktu staną się ciemniejsze. Takie działanie jest możliwe tylko wtedy, gdy chcesz rozjaśnić włosy. Z kolei w przypadku przyciemniania, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie dobrej farby do włosów, np. farby Garnier Olia 7.0 ciemny blond. Odcień ten poleca się kobietom, których naturalny blond stał się matowy i ciemny pod wpływem braku słońca, czyli zimą. Dzięki temu kolorowi możesz posiadać piękne blond włosy przez cały rok. Panie o włosach szorstkich także śmiało mogą wybrać ten odcień, ponieważ farby Garnier Olia są napędzane mocą olejku o silnym odżywczym działaniu. Dzięki niemu kolor nabierze blasku, głębi, a włosy będą zdrowe, gładkie i miękkie.

 

Pielęgnacja i farbowanie – razem czy osobno?


Nie można zapomnieć o codziennej pielęgnacji włosów blond bez względu na to czy włosy mają odcień blond z natury, czy uzyskany koloryzacją. Mało tego, w drugim przypadku troska, jaką należy otoczyć włosy, powinna być jeszcze większa. Niestety koloryzacja, nawet z zastosowaniem bezpiecznych farb osłabia strukturę włosa, niszcząc go i sprawiając, że kolor jest podatny na wyblaknięcie. Dlatego też do farbowania wybieraj tylko sprawdzone produkty, jakimi są np. farby Garniera. Zostały opracowane one na bazie odżywczych składników, które pielęgnują włosy przy jednoczesnym nadaniu im koloru. Dodatkowo wybierz szampon oraz maskę lub odżywkę, które są przeznaczone do tego konkretnego koloru włosów. Dzięki temu włos będzie prawidłowo nawilżany i nie będzie groziło mu przesuszenie.

 

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie