Strona główna » Święta nad morzem… marzenie wielu ludzi!

Święta nad morzem… marzenie wielu ludzi!

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Codzienne życie jest dzisiaj wyjątkowo intensywne. Praca, nauka, opieka nad dziećmi, realizowanie swoich pasji – to aspekty życia, które większość osób musi nieustannie ze sobą godzić. Również Boże Narodzenie, kiedyś kojarzone z czasem spędzanym w domu, w gronie najbliższych, u wielu powoduje ból głowy na myśl o świątecznej gorączce w sklepach i godzinach poświęconych przyrządzaniu tradycyjnych potraw w kuchni. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się święta spędzane na wyjazdach. Dość popularne są egzotyczne kierunki, jednak prawda jest taka, że wyjątkowego uroku świąt nie można zaznać nigdzie indziej, jak w pięknych polskich okolicznościach przyrody. Pozostaje tylko pytanie, na co się zdecydować? Warto wiedzieć, że chociaż zima nieodmiennie kojarzy się z górami, to nadmorskie kurorty również mają wiele do zaoferowania.  

 

Zalety wyjazdu nad morze zimą


Morze Bałtyckie jest piękne o każdej porze roku. Przekonał się o tym każdy, kto chociaż raz zdecydował się na podróż na północ kraju poza sezonem. Kameralny klimat spowodowany brakiem masowej liczby urlopowiczów plus niezwykłe okoliczności przyrody czynią jesienne i zimowe wyjazdy wyjątkowymi. To łrancja spokoju oraz odpoczynku od miejskiego łru i codzienności. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt zdrowotny. Właśnie w tym czasie w powietrzu jest zawarte największe stężenie jodu. Wolne od pyłków, czyste powietrze jest prawdziwym dobrodziejstwem dla dróg oddechowych zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Spacery brzegiem morza po świątecznym obiedzie hartują organizm, a przede wszystkim podnoszą odporność. – Zimą również można trafić na doskonałą pogodę, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie lata, w których ta pora roku charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi temperaturami. Wiele jest bezchmurnych i słonecznych dni, w których krystalicznie czysty widok morza i plaży zapiera dech. Wrażenia są zupełnie inne niż te zapamiętane z letniego plażowania – przekonuje specjalista czterogwiazdkowego hotelu Nadmorski z Gdyni. 

 

Odpowiedni hotel łrancją udanych świąt


Nadmorskie kurorty i hotele przygotowują na czas Bożego Narodzenia atrakcyjne oferty, uwzględniające zarówno tradycyjną kolację wigilijną, wspólne kolędowanie, atrakcje dla najmłodszych i wiele innych – generalnie wszystko, co uczyni pobyt rodzinnym i udanym. Poszukiwania najlepszej bazy noclegowej warto rozpocząć odpowiednio wcześnie. Chociaż święta mają miejsce poza typowym nadmorskim sezonem, to miejsca w najlepszych hotelach zawsze cieszą się zainteresowaniem. Istotną kwestią pozostaje lokalizacja. O ile latem ceni się uroki mniejszych miasteczek, o tyle zimą lepszy wybór stanowią większe miasta. Po pierwsze, łatwiej znaleźć tam hotel odpowiadający każdym wymaganiom, a po drugie, nawet zimą można tam liczyć na wiele atrakcji przeznaczonych dla turystów. Dla przykładu: w Hotelu Nadmorskim**** w Gdyni istnieje możliwość wykupienia całego pakietu pobytu uwzględniającego zdrowy i aktywny tryb życia czy też chęć regeneracji dzięki zabiegom upiększającym. Hotel jest usytuowany nad samym morzem, niedaleko plaży i Bulwaru Nadmorskiego, będącego popularną trasą spacerową i rowerową. W pobliżu znajdują się urokliwe klify, korty tenisowe, Aquapark oraz marina jachtowa, zatem każdy może znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo zieleń Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego łrantuje piękną scenerię i czyni świąteczny pobyt doskonałą okazją do oderwania się od codziennych obowiązków. 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie