Strona główna » Porady z szuflady cześć 4

Porady z szuflady cześć 4

przez PewnaPani
0 komentarz

Dziś czwarta część praktycznych porad. Jak usunąć dym papierosowy z ubrań? Jak dbać o kwiaty doniczkowe? I wiele innych ciekawych porad.

""

– Przesiąkniętego dumem garnituru nie trzeba oddawać od razu do pralni. Wlej szklankę octu i do bardzo grącej wody w wannie. Powieść odzież nad wanną i zakmnij drzwi do łazieki. Po kilku godzinach zapach powinien zniknąć.

 

– Nieiwelkie oczko w pończosze może spowodować wielkie zakłopotanie. Na szczęście możesz temu zapobiec. Zamaluj je na obu końcach, bezbarwnym lakierem do paznokcie. Nawet po kilku praniach lakier będzie chronił oczko przed powiększeniem się. 

 

– Nawieź róże w bardzo łatwy sposób. Rozsyp świeże liście lub fusy z herbaty wokół krzaków i zasyp ziemią. Podczas podlewania substancje odżywcze wnikną w glebę, odżywiając rośliny.

 

– Jak przedłużyc świeżość ciasta? Sposób jest dziecinnie prosty. Aby ciasto dłużej zachowało świeżóść, należy przechowywać je z połówką jabłka. Ciasto nie zeschnie się wtedy tak szybko. 

 

– Już za chwilę jesień zapuka do naszych drzwi. Idzie za tym tona liści na podwórkach. Jak sobie z tym poradzić? Warto oszczędzić sobie schylanie się, kiedy nadejdzie ta jesień. Zamiast zagrabiać liście w kupki i ładować je na taczki, nasuń je grabiami na ceratę. Chwyć ją potem za cztery rogi i wynieś liście na kompost.

 

CIEKAWOSTKA:

Ketchup pochodzi z dalekiego Wschodu i był używany jak słony sos do ryb. Ketchup poidorowy jest stosukowo młody, po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1837 roku.

 

 

Magdalena Rutkowska

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie