Strona główna » Postanowienia noworoczne – jak sprawić, by się spełniły?

Postanowienia noworoczne – jak sprawić, by się spełniły?

przez PewnaPani
0 komentarz

    

 


     Nadejście Nowego Roku wiąże się z nowymi postanowieniami. Wierzymy, że po Sylwestrze nastąpi początek naszej zmiany, będący wstępem do lepszego życia. Wyznaczamy sobie cele, o których od dawna marzymy. Często zapisujemy sobie długie listy planów do spełnienia na najbliższe miesiące. Jednak tylko niewielki procent ludzi spełnia swoje postanowienia. Co zatem zrobić, by znaleźć się w tej garstce szczęśliwców, którym się udaje?


""

 

Oto kilka wskazówek:

Wyznaczanie realnych celów


     Masz zamiar rzucić palenie, schudnąć 30 kg, zmienić pracę i zbić fortunę na własnym biznesie? Brzmi ciekawie, ale może okazać się zbyt dużym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy przyjrzymy się realiom naszego życia. Lepiej wyznaczyć sobie mniejsze, ale łatwiejsze cele, będące w naszym zasięgu niż przeżyć rozczarowanie, gdy coś nam się nie uda. Dlatego mierzmy siły na zamiary.

Dokładny plan działania


     Dobry plan działania to podstawa do osiągnięcia naszych celów. Spisanie konkretnych działań i terminów ułatwi nam spełnianie noworocznych postanowień. Gdy będziemy mieli już koncepcję działania, przejdżmy do jej realizacji. Zakupmy karnet na siłownię, zapiszmy się na kurs zawodowy lub ograniczmy palenie.

Małe kroki do wielkich rzeczy


     Czasami małe zmiany mogą być początkiem większego rozwoju. Dlatego wprowadźmy je w życie i doceńmy. Ważne, żeby zmienił się nasz sposób myślenia, by konsekwetnie zmierzać do celu.

Podziel się z innymi


     Wiesz już, że chcesz coś zmienić, masz plan i masz zamiar go realizować. Świetnie! To teraz opowiedz o tym innym! Niech wszyscy usłyszą o twoich postanowieniach i dodają Ci motywacji. A może znajdzie się ktoś, kto dołączy do Ciebie i wspólnie osiągnięcie to, o czym marzycie?

Uwierz w siebie


     Pamiętaj, że wszystko zaczyna się w naszej głowie i to od nas zależy, czego dokonamy. Silna wola, konsekwencja i realny plan to recepta na udaną przemianę. Ale musimy uwierzyć w siebie, w naszą siłę i w nasze nieograniczone możliwości.

    Zostaw komentarz

    ©Pewna Pani. All Right Reserved.

    Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

    Polityka prywatności i plików cookie