Strona główna » Pozbądź naczyniaków i pajączków bez kłucia

Pozbądź naczyniaków i pajączków bez kłucia

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Niedawno na polski rynek gabinetów kosmetycznych weszła nowa metoda zamykania pękniętych naczynek krwionośnych, często nazywanymi pajączkami. Ten zabieg pozwoli również usunąć włókniaki, ropne krosty trądzikowe oraz plamy de Morgana.

 

Jest to metoda termoablacji. Polega ona na generowaniu fal radiowych. Wytwarzana energia doprowadza do termokoagulacji – ścinanie białka w nieprawidłowej zmianie skórnej, a drgania elektromagnetyczne rozbijają cząsteczki hemoglobiny. Tak zamknięte naczynie jest wchłaniane przez tkanki skóry. Urządzeniem generującym te fale jest cienka igła, którą tylko się dotyka miejsca na skórze.

 

Po przebytym zabiegu występują strupki, przejściowy rumień lub obrzęk, a niekiedy przy niskim progu bólu lekki dyskomfort. To wszystko jednak mija po upływie 2 tygodni, pozostawiając miejsce bez śladu defektu. W czasie tego czasu trzeba pamiętać by nie korzystać z sauny i solarium, a przez pierwsze 12 godzin by nie brać gorących i zimnych kąpieli, nie drapać, nie dotykać oraz  nie nakładać makijażu.

 

Ważna też jest pielęgnacja: stosować krem ochronny z filtrem UV 30 i łagodzić skórę w miejscu zabiegu pantenolem.

 

Zabieg ten odradza się kobietom w ciąży i w czasie karmienia, osobom z nowotworem, cukrzycą, epilepsją, częściami metalowymi w ciele, przyjmującymi niektóre leki itp. Przed rozpoczęciem zabiegu powinien zostać przeprowadzony wywiad czy można go przeprowadzić.

 

 

Trwający 30 min zabieg można już znaleźć od 100zł. Nie jest to dużo zważając na różnice w wyglądzie skóry i komforcie samego jego przebiegu. Warto zainteresować się sobą i poświęcić dla siebie czas, aby pozbyć się tego częstego problemu kobiet jakim są między innymi pajączki. 

 

 

Aleksandra Cierpiszewska 

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie