Strona główna » Teatr, kino i muzyka dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

Teatr, kino i muzyka dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

W czasie deszczu dzieci nie muszą się nudzić, szczególnie gdy mieszkają w Warszawie. Tutaj dla najmłodszych przygotowano wiele wyjątkowych atrakcji, także tych kulturalnych, które idealnie wpisują się w zainteresowania dzieci. Przedstawiamy najciekawsze propozycje!

 

W stolicy działa wiele instytucji kultury, które nie tylko wychodzą naprzeciwko dorosłym, ale również dzieciom. Co więcej, istnieje wiele takich, które powstały specjalnie dla dzieci i to na nich się koncentrują.

 

Teatry dla dzieci


W Warszawie można odwiedzić kilka popularnych teatrów dla najmłodszych, które w swoich repertuarach mają wiele ciekawych spektakli. Gdy interesuje cię teatr dla najmłodszych, Warszawa to strzał w dziesiątkę.

Wiele teatrów, między innymi Teatr Małego Widza, mają w swoim repertuarze spektakle przeznaczone nawet dla dzieci od pierwszego roku życia, które są tworzone tak, aby prezentować najmłodszym widzom różnorodność otaczającego świata. Brak wyraźnego podziału na scenę i widownię oraz brak przyciemnionego światła powodują, że dzieci mogą czuć się bardzo wygodnie i swobodnie.

 

Kina dla dzieci


W Warszawie działa wiele kin i kinopleksów, które również koncentrują się na najmłodszych. Zwykle do południa można tutaj wpaść na seans przeznaczony dla rodziców z dziećmi i pooglądać filmy specjalnie dla nich.

Ciekawym pomysłem na kinową rozrywkę jest również interaktywne kino Cinema Park, gdzie znajdują się sale tematyczne puszczające wyjątkowe filmy. Wizyta w tym kinie to połączenie dobrej rozrywki i edukacji.

 

Muzyka dla dzieci


Chociaż wydaje się, że filharmonia nie jest zbyt dobrym pomysłem dla dzieci, to jednak działająca w Warszawie Filharmonia Narodowa prowadzi również specjalne koncerty dla najmłodszych. Publiczność składająca się z dzieci od półtora roku to kilkunastu lat może posłuchać tutaj muzyki pochodzącej z różnych epok.

Oczywiście, w Warszawie organizowane są także inne koncerty przeznaczone dla najmłodszych, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzać najnowsze aktualności kulturalne.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie