Strona główna » Poznaj najpiękniejsze plaże Cypru!

Poznaj najpiękniejsze plaże Cypru!

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Cypr to kraj, do którego Polacy chętnie jeżdżą na wakacje. Ta wyspa we wschodniej części Morza Śródziemnego zapewnia doskonałą pogodę, czyste plaże oraz mnóstwo atrakcji rozrywkowych oraz obiektów interesujących dla miłośników zabytków. Jak się tam dostać i które miejsca warto poznać?

 

Na Cypr samolotem

 

Larnaka to trzecie co do wielkości miasto na wyspie, które licz sobie ok. 50 tys. stałych mieszkańców, jednak w sezonach letnich liczba ta wzrasta dwukrotnie dzięki turystom. Larnaca plaże ma piaszczyste, a większość atrakcji w mieście związana jest z życiem nocnym – liczne kluby, puby i dyskoteki oferują zabawę do białego rana. Jeśli preferuje się tego typu rozrywki w klimacie śródziemnomorskim, lot z Polski zajmuje zaledwie 3 godziny, a połączenia do Larnaki znajdują się w ofertach przewoźników kursujących z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania i Gdańska. W zależności od wybranego, ceny za bilety tam i z powrotem wahają się od 338 do nawet 1021 PLN, warto więc sprawdzić, który będzie mieć najlepszą ofertę i na niego się zdecydować. Dzięki serwisowi Fru.pl wszystkie znajdują się pod ręką – warto tam zajrzeć, ab porównać ceny i wybrać najkorzystniejszą ofertę z dostępnych.

Cypr które miasto zwiedzić?

 

Osoby, które wybierają się na urlop, często zadają pytanie: Cypr – które miasto  odwiedzić? Na tureckiej północy warto zobaczyć m.in. ruiny Salaminy pod miastem Famagusta, górskie zamki St. Hilarion i Kantara niedaleko Kyrenii, wspomnianą Larnakę, a także ruiny starożytnych miast Pafos, Kurion, Amathus. Nikozja, stolica Cypru, to miejsce pełne takich zabytków, jak m.in. mury weneckie. Jeśli wynajmuje się samochód na miejscu, należy pamiętać o tym, że na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny. Jeśli natomiast chodzi o odpowiedź na pytanie: Cypr które miasto ma najlepsze plaże, wówczas należy najpierw zauważyć, że aż 39 istniejących na terenie tego kraju posiada Błękitną Flagę, co oznacza, że spełniają bardzo wyśrubowane normy dotyczące ochrony środowiska naturalnego. To właśnie Larnaca plaże ma bardzo polecane – Finikoudes to miejsce, w którym można spędzić cały urlop i nie poczuć znudzenia, a Plaża Gubernatora daje możliwość uprawiania windsurfingu, pływania łodzią, snorkelingu i wędkarstwa. Inne ciekawe plaże to znany cypryjski kurort Aja Napa, przejrzysta Zatoka Figowców, plaża Pafos, gdzie obserwować można żyjące naturalnie zielone żółwie, a także spokojną Polis.

Jak przygotować się do podróży?

 

Jadąc na Cypr warto wyrobić sobie Europejską Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwoli na korzystanie z usług medycznych w razie wypadków i chorób. Ponieważ kraj ten jest członkiem Unii Europejskiej, nie potrzeba paszportu ani wiz – wystarczy dowód osobisty, aby wylądować na tej pięknej wyspie.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie