Strona główna » Praktyczne porady do stosowania w domu

Praktyczne porady do stosowania w domu

przez PewnaPani
0 komentarz

Życie to dżungla, w której każdy chce przetrwać. Jednemu wychodzi to lepiej, innym gorzej, natomiast każdemu się udaje. Co warto więc robić w życiu, aby sobie pomagać tam gdzie tylko jest to możliwe? Kobieca pomysłowość nie zna granic i w dużej mierze dlatego technologia jest zawsze o krok dalej, niż oczekiwania.

Dziś nie będziemy się zajmować szeroko pojętą techniką, lecz prostymi poradami, które znacznie zwiększą komfort, ułatwią codzienną egzystencje oraz które bez wątpienia da się wykorzystać w każdym domu. Bo życie należy sobie upraszczać w każdej dziedzinie!

Komfort przede wszystkim

 

Dom domem, a Pani domu powinna wszędzie czuć się komfortowo. Numerem jeden w naszym zestawieniu praktycznych porad jest rozwiązanie problemu spadających z naszych ramion luźnych i zwiewnych bluzek. Wystarczy niewielki pasek materiału (najlepiej podobny kolor do bluzki) oraz guzik, który zostanie doszyty do bluzki. Paseczek materiału zakładamy za ramiączko od biustonosza lub bluzki na wąskich ramiączkach i możemy być pewni, że luźne ubranie nie sprawi nam więcej problemu.

Porządek i szybkość

 

Pozycję drugą zajmuje wkład do damskich torebek z odpowiednią ilością kieszeni i przegród, umożliwiający zachowanie porządku w każdej torebce. Oprócz ładu wkłady umożliwiają także bardzo szybką wymianę jednej torebki na inną, ponieważ nie ma potrzeby "przesypywania zawartości", gdyż wystarczy wyjęcie wkładu wraz z naszymi skarbami z torebki źródłowej i przełożenie go do torebki docelowej. Od dziś w każdej damskiej torebce będzie ład i porządek! Dodatkowym atutem jest fakt, iż takowy wkład można wykonać samemu przy odrobinie zmysłu i umiejętności obsługi maszyny do szycia.

Ładu ciąg dalszy…

 

Skoro poruszyliśmy już temat porządku, warto zwrócić uwagę na bałagan w szafkach, szufladach czy szkatułkach. Jak poradzić sobie z ciągle gubionymi, w gąszczu innych drobnych gadżetów, wsuwkami do włosów? W tym przypadku także rozwiązanie jest banalnie proste. Wsuwki do włosów są metalowe, więc jedyną rzeczą, której potrzebujemy to samoprzylepna taśma magnetyczna. Przyklejamy ją wewnątrz naszej najczęściej używanej szuflady lub szafki i od tej pory żadna z nich już nie ma prawa zginąć. Zdejmując wsuwki przylepiamy je od razu do taśmy. Można je układać wg  kolorów, co później ułatwi szybsze znalezienie odpowiedniej spinki.

Co z gumkami do włosów?

 

Gumki do włosów to zaraz po wsuwkach, przedmioty, których mamy wiele, lecz bardzo łatwo je pogubić w rożnych zakątkach mieszkania. Jedynym sposobem na utrzymanie wszystkich gumek w jednym miejscu jest wpięcie ich do plastikowych lub metalowych klamer, które można odciąć z nieużywanych już smyczy do kluczy. Rozwiązanie jakże banalne, ale dość praktyczne. Od teraz nie stracimy więcej ani sekundy na szukanie gumek do włosów, ponieważ wszystkie będą w jednym miejscu, pod warunkiem, że będziemy systematyczni i po każdym użyciu, gumki wrócą do magicznej klamry…

Prostownice, lokówki…

 

Nie trudno zauważyć ile miejsca w naszych szafkach zajmują urządzenia elektroniczna, takie jak wcześniej wymieniona lokówka czy prostownica. Źle zagospodarowane miejsce w półkach sprawia, że z czasem robi się bałagan, i trudniej odnaleźć się w gąszczu kabli. Na pomoc przychodzi stara, niepotrzebna rurka PCV lub od odkurzacza, z których można zrobić uchwyty na sprzęt. Wystarczy przykleić je taśmą samoprzylepną do frontów szafek lub poprosić partnera lub kolegę o przykręcenie rurek wkrętami, które sprawią, że konstrukcja będzie trwalsza.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie