Strona główna » Bezpieczne i głębokie oczyszczenie skóry, czyli sposób na trądzik

Bezpieczne i głębokie oczyszczenie skóry, czyli sposób na trądzik

przez PewnaPani
0 komentarz

Przekraczasz powoli 30-tkę i problemy z trądzikiem powinnaś mieć już dawno za sobą. Burza hormonalna okresu dojrzewania minęła, tymczasem Twoją twarz ciągle pokrywają czerwone szpecące kropki. Zazdrościsz koleżankom promiennej cery, ale mimo, iż stosujesz się do ich porad – korzystasz z całej gamy specjalistycznych kosmetyków, zrezygnowałaś z ukochanej czekolady i ostrych przypraw – nie potrafisz poradzić sobie z uciążliwym problemem. Czujesz się jak nastolatka – niekoniecznie przeżywająca swoje najlepsze dni. Straciłaś już nadzieję, że Twoja skóra może być gładka i promienna? Nie poddawaj się! Z trądzikiem w wieku dojrzałym można skutecznie walczyć.

Trądzik po 30-tce – skąd się bierze?

Przyczyny mogą być różne, m.in.:

  • długotrwały stres powoduje wytwarzanie androgenów – hormonów m.in. za pracę gruczołów łojowych oraz mieszków włosowych,
  • chlor zawarty w wodzie z kranu wysusza skórę, powodując nadmierny łojotok,
  • niedokładnie zmyty makijaż zatyka pory i powoduje stany zapalne,
  • w zimie, przy działającym c.o. powietrze w pomieszczeniach jest suche, co prowadzi
  • do nadmiernej pracy gruczołów łojowych,
  • zażywanie źle dobranej antykoncepcji lub jej nagłe odstawienie powoduje wahania
  • hormonalne w organizmie,
  • zła dieta – zbyt dużo cukru i ostrych przypraw lub tłuszczów, nieregularne posiłki,
  • także używki nasilają stany zapalne skóry.

Cera trądzikowa wymaga specjalnej pielęgnacji, aby uniknąć szpecących „pamiątek” w postaci blizn. Sam zdrowy tryb życia nie wystarczy – chociaż jest oczywiście niezwykle istotny dla walki z trądzikiem. Ważne jest, aby mądrze wybrać odpowiedni dla siebie i skuteczny preparat do codziennej pielęgnacji, spośród licznej oferty aptek i drogerii. Najlepiej korzystać z kosmetyków jednego producenta, ponieważ wzajemnie uzupełniają swoje działanie. Skuteczne preparaty przeciwtrądzikowe powinny: zmniejszać wydzielanie sebum, działać antymikrobowo, przeciwzapalnie bezpośrednio i pośrednio oraz normalizować keratynizację (rogowacenie) mieszków włosowych.

Badania udowodniły, że wczesne rozpoczęcie odpowiedniego postępowania terapeutyczno-pielęgnacyjnego skraca okres procesu chorobowego i zapobiega powstaniu poważnych powikłań.

Sposób na trądzik

Dermokosmetyki ACNAID® działają silnie antybakteryjnie i przeciwzapalnie, maksymalnie redukując zmiany trądzikowe o charakterze zapalnym i niezapalnym. Stosowane zapobiegawczo na stany zapalne skóry nie dopuszczają do powstawania nowych wyprysków. Działają szybko, precyzyjnie i skutecznie. To naturalne biologiczne układy antymikrobowe o silnych właściwościach oksydacyjnych i komedolitycznych. Na dermokosmetyki ACNAID® nie można się uodpornić. W serii produktów do pielęgnacji cery trądzikowej ACNAID® znajduje się żel punktowy, zawierający pierwszą gotową formulację 4% H2O2 Nadtlenku wodoru (najwyższe stężenie na rynku preparatów przeciwtrądzikowych) + 0,5% Kwasu salicylowego.

Sugerowana cena detaliczna: 50zł za tubę 200ml
Dostępny w dobrych aptekach.

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie