Strona główna » Praktyczne porady, dzięki którym odpowiednio dobierzesz swój biustonosz

Praktyczne porady, dzięki którym odpowiednio dobierzesz swój biustonosz

przez PewnaPani
0 komentarz

Kupno odpowiedniego stanika może być nie lada wyzwaniem dla każdej kobiety. Jak sugerują badania, ponad 70% Polek nosi źle dobrany biustonosz. Jak to możliwe?!

Specjalistki nazywane brafitterkami twierdzą, że powodów niepoprawnie dobieranych przez nas staników może być kilka.

Przede wszystkim, gdy kupujemy biustonosz, bardziej ważny jest dla nas wygląd danego modelu niż to czy jest on odpowiedni do naszego biustu. Pamiętajmy, iż nie każdy model będzie przeznaczony dla kobiet z dużym biustem i na odwrót. Kolejna przyczyna to sugerowanie się rozmiarem, który nosiłyśmy kilka lat temu i do tej pory go nie zmieniałyśmy. Prawdą jest, że biust z upływem lat zmienia swój kształt i jędrność, a także zmienia się nasza waga. Wraz z tymi zmianami nasze piersi i obwód pod biustem także stają się większe bądź mniejsze.

Biustonosz spełnia funkcję podtrzymującą nasz biust, a nie będzie tego w stanie zrobić, gdy zostanie źle dobrany. Poprawnie dopasowany stanik nie tylko będzie służył nam przez długi czas, ale też sprawi, że będziemy czuły się komfortowo i pewnie.

Poniżej prezentujemy 5 rzeczy, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę przy zakupie biustonosza:

·         Obwód pod biustem

Poprawnie dobrany obwód zapewnia stabilność naszym piersiom.

Obwód przede wszystkim nie może być zbyt luźny ani za ciasny. Przymierzając stanik, należy zapiąć go na skrajną zapinkę, ponieważ materiał z upływem czasu i tak trochę się rozciągnie, więc dopiero wtedy będziemy mogły zapinać biustonosz ciaśniej.

Obwód z przodu i z tyłu powinien być na takim samym poziomie – z tyłu koniecznie pod łopatkami.

·         Miseczka

Prawidłowo dobrana miseczka okala całą pierś u jej podstawy. Miseczka nie może spłaszczać piersi ani wbijać się skórę górną jej częścią i pod pachami. Przymierzając stanik, możemy wygarnąć delikatnie pierś spod pachy i ułożyć ją w miseczce. Gdy pierś nie będzie wypływała u góry ani pod pachami, a materiał stanika będzie przylegał do skóry, a nie się w nią wbijał, miseczka jest poprawnie dobrana.

·         Ramiączka

Ramiączka powinny być wyregulowane stabilnie. Nie mogą być za luźne ani wbijać się w skórę, powodując dyskomfort.

·         Mostek biustonosza

Środkowa część biustonosza powinna przylegać do ciała.

·         Fiszbiny

Fiszbiny, które znajdują się w biustonoszu, muszą idealnie przylegać, zarówno pod pachą jak i na mostku. Nie mogą wbijać się w skórę, uciskać i deformować piersi. Powinny gładko przylegać do tułowia.

Skutki źle dobranego biustonosza

  •  zbyt mocne rozciąganie się skóry na piersiach,
  • zbyt luźny obwód powoduje deformacje piersi,
  • noszenie zbyt małej miseczki powoduje ucisk i w przyszłości może doprowadzić do tworzenia się guzków.
  • źle dobrany biustonosz może powodować bóle kręgosłupa, pleców, odcinka szyjnego i podrażnienia skóry.

W pomocy z doborem odpowiedniego biustonosza pomoże nam brafitterka, którą spotkamy w większości sklepów z bielizną. Dokładnie zmierzy nasz obwód pod biustem oraz dobierze odpowiedni model stanika do kształtu naszych piersi.

Nie da się ukryć, że w większości przypadków za odpowiednio dobranym stanikiem idzie w parze także wyższa cena. Jednak udając się do sieciówki, nie mamy zbyt wielu możliwości wyboru. Większość tego rodzaju sklepów ma ubogą rozmiarówke, do tego dochodzi nienajlepsza jakość materiału, z którego wykonany jest biustonosz, więc w konsekwencji „na odczepnego” kupujemy stanik, który prawie (!) dobrze leży.

Pamiętajmy, że dobrze dobrany stanik podnosi nie tylko nasz biust, ale i pewność siebie. Czujemy się lepiej, wygodniej, a nasza postawa jest prawidłowa, ponieważ chodzimy wyprostowane. Najlepszym wyjście w przypadku kupna stanika jest inwestycja w dobrej jakości biustonosz kupiony w sklepie brafitterskim, który będzie leżał na nas idealnie.

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie