Kobieta

Dzisiaj jest 17.11.2019. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Przyjaźń- cenny skarb

Przyjaźń dla każdego z nas jest czymś ważnym. Mieć przy sobie bliską nam osobę to pewien skarb, którego każdy z nas pragnie. Tak naprawdę przyjaźń to nie słowo ani relacja, to cicha obietnica, która mówi, że jest się i będzie przy danej osobie w każdej chwili. 

 

Według słownikowych definicji słowo "przyjaźń" to duchowa, emocjonalna i platoniczna więź łącząca dwoje lub więcej osób. Oparta jest na wzajemnym zrozumieiu, wspólnych doświadczeniach. Cechami idealnej przyjaźni są: zaufanie i wierność, życzliwość i szczerość. 

 

Arystoteles rozróżnił trzy rodzaje przyjaźni: opartą na wzajemnej korzyści, na przyjemności i na doskonałości. 

 

Większość z nas nie rozumie słowa "przyjaźń". Dla większości  nas przyjacielem jest ktoś, kto przebywa z nami w trudnym okresie, możemy na nim polegać o każdej porze dnia i nocy a dla innych przyjacielem jest ktoś, kto załatwi kilka spraw za nas. Wtedy pamiętamy o tych osobach tylko wtedy jak coś potrzebujemy, kiedy wszystko już spełnią zapominamy o nich. Wtedy nie można tych relacji nazwać przyjaźnią tylko wykorzystywaniem. Znalezienie przyjaciela we współcesnym świecie jest trudne, możliwe, że najtrudniejsze. Każdy z nas chce mieć w życiu swoją tzw." bratnią duszę". 

 

"Traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany"- to powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Traktujmy innych z szczacunkiem i w taki sposób jakbyśmy chcieli być sami traktowani. Wtedy zdobędziemy nie jeden szczyt.

 

 

Marta Łuczak

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Majówkowy look - jak się ubrać na majówkę? Majówkowy look - jak się ubrać na majówkę?
  Za kilka dni długi weekend majowy. Warto wtedy zafundować sobie kilkudniowe oderwanie od codziennej gonitwy, tym bardziej, że tegoroczna aura pogodowa wybitnie sprzyja wyjazdom. Skompletowanie [...]
 • Czy wiesz jakie święto obchodzone jest na świecie już od ponad wieku? Czy wiesz jakie święto obchodzone jest na świecie już od ponad wieku?
  Nie ma na świecie chyba żadnej kobiety, która nie znałaby daty 8 marca. Ale mimo wszystko w tym zabieganych świecie zdarza nam się zapomnieć o tym, że tego dnia jest Międzynarodowy [...]
 • Zalety otrębów Zalety otrębów
  Otręby to produkt powstały z przemiału zbóź. W skład otrąb zbożowych wchodzi w główej mierze zewętrzna warstwa ziarna, jest to warstwa owocowo nasienna. Produktami [...]
 • Przyczyny zachowania agresywnego Przyczyny zachowania agresywnego
      Coraz częściej dochodzą do nas słuchy o różnego rodzaju zachowaniach agresywnych. Dotykają one nie tylko młodzieży czy osób starszych ale także dzieci. Wielu [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Majówkowy look - jak się ubrać na majówkę?
 
Za kilka dni długi weekend majowy. Warto wtedy zafundować sobie kilkudniowe oderwanie od codziennej gonitwy, tym bardziej, że tegoroczna aura pogodowa wybitnie sprzyja wyjazdom. Skompletowanie [...] czytaj więcej »