Kobieta

Dzisiaj jest 31.01.2023. Imieniny: Ludwika, Marceliny, Cyrusa

Przyjaźń- cenny skarb

Przyjaźń dla każdego z nas jest czymś ważnym. Mieć przy sobie bliską nam osobę to pewien skarb, którego każdy z nas pragnie. Tak naprawdę przyjaźń to nie słowo ani relacja, to cicha obietnica, która mówi, że jest się i będzie przy danej osobie w każdej chwili. 

 

Według słownikowych definicji słowo "przyjaźń" to duchowa, emocjonalna i platoniczna więź łącząca dwoje lub więcej osób. Oparta jest na wzajemnym zrozumieiu, wspólnych doświadczeniach. Cechami idealnej przyjaźni są: zaufanie i wierność, życzliwość i szczerość. 

 

Arystoteles rozróżnił trzy rodzaje przyjaźni: opartą na wzajemnej korzyści, na przyjemności i na doskonałości. 

 

Większość z nas nie rozumie słowa "przyjaźń". Dla większości  nas przyjacielem jest ktoś, kto przebywa z nami w trudnym okresie, możemy na nim polegać o każdej porze dnia i nocy a dla innych przyjacielem jest ktoś, kto załatwi kilka spraw za nas. Wtedy pamiętamy o tych osobach tylko wtedy jak coś potrzebujemy, kiedy wszystko już spełnią zapominamy o nich. Wtedy nie można tych relacji nazwać przyjaźnią tylko wykorzystywaniem. Znalezienie przyjaciela we współcesnym świecie jest trudne, możliwe, że najtrudniejsze. Każdy z nas chce mieć w życiu swoją tzw." bratnią duszę". 

 

"Traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany"- to powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Traktujmy innych z szczacunkiem i w taki sposób jakbyśmy chcieli być sami traktowani. Wtedy zdobędziemy nie jeden szczyt.

 

 

Marta Łuczak

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Dobry i silnie nawilżający krem do twarzy na dzień. Zobacz, kiedy powinnaś go stosować!
 
Nawilżający krem do twarzy to kosmetyk, który powinien znaleźć się na półce z kosmetykami u każdej kobiety - bez względu na to, czym ma ona 20, 30, 40, czy 60 lat. Jego [...] czytaj więcej »