Strona główna » Przyjaźń- cenny skarb

Przyjaźń- cenny skarb

przez PewnaPani
0 komentarz

Przyjaźń dla każdego z nas jest czymś ważnym. Mieć przy sobie bliską nam osobę to pewien skarb, którego każdy z nas pragnie. Tak naprawdę przyjaźń to nie słowo ani relacja, to cicha obietnica, która mówi, że jest się i będzie przy danej osobie w każdej chwili. 

 

Według słownikowych definicji słowo "przyjaźń" to duchowa, emocjonalna i platoniczna więź łącząca dwoje lub więcej osób. Oparta jest na wzajemnym zrozumieiu, wspólnych doświadczeniach. Cechami idealnej przyjaźni są: zaufanie i wierność, życzliwość i szczerość. 

 

Arystoteles rozróżnił trzy rodzaje przyjaźni: opartą na wzajemnej korzyści, na przyjemności i na doskonałości. 

 

Większość z nas nie rozumie słowa "przyjaźń". Dla większości  nas przyjacielem jest ktoś, kto przebywa z nami w trudnym okresie, możemy na nim polegać o każdej porze dnia i nocy a dla innych przyjacielem jest ktoś, kto załatwi kilka spraw za nas. Wtedy pamiętamy o tych osobach tylko wtedy jak coś potrzebujemy, kiedy wszystko już spełnią zapominamy o nich. Wtedy nie można tych relacji nazwać przyjaźnią tylko wykorzystywaniem. Znalezienie przyjaciela we współcesnym świecie jest trudne, możliwe, że najtrudniejsze. Każdy z nas chce mieć w życiu swoją tzw." bratnią duszę". 

""

 

"Traktuj innych tak jak sam byś chciał być traktowany"- to powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Traktujmy innych z szczacunkiem i w taki sposób jakbyśmy chcieli być sami traktowani. Wtedy zdobędziemy nie jeden szczyt.

 

 

Marta Łuczak

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie