Strona główna » Seks podczas ciąży

Seks podczas ciąży

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, czy poddając się miłosnym igraszkom, nie zaszkodzisz dziecku? Bądź spokojna! Jeżeli Twoja ciąża przebiega prawidłowo, nie musisz rezygnować ze współżycia. Twojemu maleństwu nic nie grozi. Maluch może odczuwać, że się kochasz, z pewnością nie widzi i nie zdaje sobie sprawy, co się dzieje na zewnątrz. Spokojnie możesz czerpać radość ze wspólnych chwil ze swoim partnerem.

 

Prawidłowa ochrona to podstawa

Szyjka macicy w okresie ciąży jest szczelnie zamknięta, a mięśnie błony i wody płodowe skutecznie chronią maluszka. Nie ma możliwości, aby członek ( nawet przy głębokiej penetracji), uszkodził rozwijający się w Tobie płód.

 

W momencie kiedy brzuszek robi się widoczny, musisz jedynie zrezygnować z niektórych pozycji tak, aby nie był uciskany. W tym okresie najbardziej polecana jest pozycja na jeźdźca lub na łyżeczkę.

 

Czy podwyższone ciśnienie podczas stosunku zaszkodzi maluszkowi?

Odpowiedź brzmi: nie!

 

Krótkie i nieznaczne przyspieszenie akcji Twojego serca nie odbije się negatywnie na dziecku. Wręcz przeciwnie, dzięki zwiększonemu przepływowi krwi, dostarczasz maluchowi większą ilość tlenu i substancji odżywczych.

Kochaj się na zdrowie swoje i Twojego maluszka!

 

Reakcja dziecka na orgazm

Orgazm, który sprawia Tobie przyjemność, jest również bardzo przyjemny dla Twojego malca. Odczuwane przez dziecko, podczas orgazmu, skurcze macicy nie są dla niego niczym przykrym, wręcz przeciwnie. Płód odczuwa je jako lekkie kołysanie. Poza tym w momencie kiedy się kochasz ze swoim partnerem Twój organizm wytwarza hormony szczęścia, które przekazujesz maluszkowi.

 

Po zakończonym stosunku Twój maluszek, może być uspokojony kołysaniem, ale może też, być bardzo aktywny. Obydwie reakcje są prawidłowe i żadna z nich nie jest zła.

 

 

Korzystaj ze wspólnych chwil z parterem. W końcu szczęśliwa mama to szansa na zdrową ciążę i prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

 

 

 

Marta Łuczak

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie