Strona główna » Skuteczne sposoby na pozbycie się objawów alergii

Skuteczne sposoby na pozbycie się objawów alergii

przez PewnaPani
0 komentarz

Alergia to zdecydowanie choroba cywilizacyjna. Wzrost zachorowań na alergie wziewne z roku na rok jest coraz bardziej widoczny. Nie ma też reguły co to wieku osób cierpiących na alergie, chorują już bardzo małe dzieci, ale również osoby dorosłe i seniorzy. Funkcjonowanie z objawami alergii nie jest łatwe. Jak można zmniejszyć negatywne skutki alergii?

Jakie są najczęstsze przyczyny alergii wziewnej?

Problem z alergią jest na tyle skomplikowany, że alergenem może być niemal wszystko. W przypadku alergii wziewnej najczęstszymi alergenami bywają:

— sierść zwierząt w szczególności kotów i psów

— roztocza i kurz

— pyłki traw i drzew

— dym papierosowy

—  zarodniki grzybów oraz pleśń

—  detergenty (substancje chemiczne)

Alergia na pyłki traw i drzew to chyba najczęściej występujący alergen. Objawy alergii szczególnie nasilają się wówczas w okresie wiosennym i letnim.

Jakie są objawy alergii wziewnej?

Ten kto choruje na alergię wie jak bardzo uciążliwa jest to przypadłość. Objawy alergii bywają bardzo uciążliwe, niekiedy nie pozwalają nawet na normalne funkcjonowanie, czy też zdrowy sen. Jakie są najczęstsze objawy alergii?

— Wodnisty, lejący katar

— Zaczerwienienie oczy, uczucie pieczenia

— Trudności z oddychaniem

— Częste kichania

— Suchy kaszel, a nawet bardzo suchy wywołujący wymioty

— Obniżone samopoczucie

— Pokrzywka

Oczyszczacze złoty środek niwelujący objawy alergii

Oczyszczacze powietrza stanowią idealny sposób na niwelowanie lub całkowita eliminacja alergenów unoszących się w powietrzu, a co za tym idzie zmniejszenie uciążliwych objawów. Dobrej klasy oczyszczacze powietrza zostały wyposażone w najlepsze filtry, a sama filtracja zachodzi wieloetapowo, dzięki czemu eliminacja zanieczyszczeń, alergenów, wirusów i bakterii, jest możliwa. Ważne aby oczyszczacze powietrza były wyposażone w filtr HEPA, dobrym rozwiązaniem będzie również uzupełniony o funkcję jonizacji. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które pracuje na wysokim poziomie, bez dużej ingerencji użytkownika. Eliminowane alergeny to nie tylko dobre wyjście dla zdrowia, ale także lepszej koncentracji, samopoczucia i zasypiania.

Jaki wybrać oczyszczacz powietrza?

Na rynku jest wiele producentów i modeli oczyszczaczy do powietrza, jeśli zdecydujemy się na urządzenie do własnego domu, pojawi się pytanie jaki wybrać oczyszczacz powietrza. Najlepiej będzie wybrać profesjonalny sklep z urządzeniami do sterylizacji powietrza, w którym możemy liczyć na równie profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru, wówczas na pytanie jaki wybrać oczyszczacz powietrza będzie znacznie prostsze. Jeśli jednak chcemy nieco się przygotować do zakupów warto  odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

• Jaką powierzchnię ma pomieszczenie w którym umieścimy urządzenie?- Powierzchnia oczyszczania i wydajność oczyszczania musi zostać dopasowana do powierzchni pomieszczenia, będzie to gwarancja najlepszej pracy a co za tym idzie efektów.

• Jakie filtry zastosowano we wnętrzu? Filtry umieszczone we wnętrzu decydują o skuteczności oczyszczania, im więcej metod filtracji tym lepiej.

•  Jak głośno pracuje urządzenie? Jeśli oczyszczacz pracuje za głośno będzie przeszkadzać w codziennych czynnościach, nie będzie także możliwości pracy w nocy.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Źródło: Artykuł sponsorowany 

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie