Strona główna » Super tata

Super tata

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Tatusiowie z okazji waszego święta, chcemy Wam serdecznie podziękować za to że jesteście. Dziękujemy kochającym mężczyznom, że mają w sobie tyle siły i odwagi by sprostać zadaniu bycia tatusiem. 

 

 

„Tato” – nie w każdym domu ta nazwa pasuje do właściciela, bywa bowiem, że ojcowie mają wielki problem z pogodzeniem roli ojca, męża, mężczyzny. Większość mężczyzn jednak jest obecnie bardzo dobrymi ojcami . Widuje się co raz częściej tatusiów na placach zabaw z dziećmi, w przedszkolach na przedstawieniu, na szczepieniu w przychodni. Można by nawet powiedzieć, że w ówczesnych czasach ojcowie odgrywają taką samą rolę w życiu dziecka jak matka . 

""

 

Minęły bowiem już czasy, gdy to ojciec był jedynie twardym samcem mającym za zadanie wyżywienie swojej rodziny. 


 

Tatusiowie XXI wieku są bardziej czuli, opiekuńczy  i nie jest to nic nadzwyczajnego. W dawnych czasach ojciec w czasie gdy jego dziecko przychodziło na świat, był zajęty polowaniem, pracą czy nawet zwyczajnie traktował to jak nic nadzwyczajnego. Dziś tatusiowie w dniu narodzin są razem z żonami na salach porodowych i można śmiało powiedzieć że rodzą razem z nimi. Od początku zacieśniają więzi ze swoimi maluchami, w pierwszych minutach życia swoich pociech mają tą przyjemność przytulania ich tak samo jak mama .

""

 

Miło popatrzeć gdy mężczyzna ( choć uważa się, że nie jest do tego stworzony ) idzie z wózkiem po parku i śpiewa dla swego dziecka kołysanki. Miło was widzieć na próbach baletu u córeczki trzymających kurczowo kciuki. Matka i ojciec te słowa mają coraz częściej to samo znaczenie.


Tak trzymać kochani tatusiowie!

 

 

Magdalena Rutkowska 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie