Strona główna » Szczupłe uda

Szczupłe uda

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Problem ten dotyka wiele z nas. Na grubsze uda niż być powinny narzekają głownie kobiety. Jest to miejsce, w którym łatwo gromadzi się tkanka tłuszczowa. Nie mamy na to zbyt dużego wpływu, ale możemy zrobić coś, by nasze uda wyglądały szczuplej.

Szczupłe uda, to dar natury, który niestety nie przypadł każdej z nas. Są kobiety, których uda są i pozostają szczupłe, niezależnie od tego jak żyją, jedzą i jak się ruszają. Niezgrabne czy zgrabne uda zależą przede wszystkim od wrodzonego typu sylwetki. Osoby z sylwetką typu „jabłko” mają bardziej rozbudowaną górną część ciała i większy brzuch. Biodra, pupa i uda pozostają szczupłe. U osób o typie sylwetki „ gruszka” jest na odwrót: górna część ciała jest drobna, za to krągłości znajduję się w biodrach, pupie i udach. Na linie uda wpływa także wzrost. Osoby wysokie mają częściej szczupłe uda niż osoby niskiego wzrostu.

 

Rower na uda

Jazda na rowerze jest najlepsza na uda, najbardziej efektowna. Podczas jazdy na rowerze, nogi wykonują jednostajne i specyficzne ruchy. Ruchy te angażują mięśnie ud do pracy. Uda zrobią się smukłe, jeżeli jazdy będą systematyczne i dość długie.

""

Bieganie na uda

Systematyczne bieganie również sprzyja szczupłym udom. Biegać najlepiej rano i stopniowo zwiększać dystanse. Biegając, zmuszamy mięśnie ud do pracy, a pracując potrzebują one energii. Energię tę czerpią z nagromadzonej tam tkanki tłuszczowej, dzięki czemu następuje jej spalenie i ubytek.

""

Siłownia na uda

 

Planując ćwiczenia na uda, warto skorzystać z możliwości, jakie daje siłownia. Nasze uda nie staną się chudsze po kilku razach. Osiągnięcie wymarzonego efektu zależy od indywidualnych  uwarunkowań, ale przeciętnie zajmuje to kilka tygodni solidnej pracy. Praca ta przyniesie jeszcze lepszy efekt jeżeli uzupełnimy ją zdrową dietą.

""

Marta Łuczak

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie