Kobieta

Dzisiaj jest 03.07.2022. Imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

Turystyka uzdrowiskowa

Uprawiamy różne rodzaje turystyki. Jedną lubimy bardziej drugą mniej. Dziś powiemy sobie czym jest turystyka uzdrowiskowa.

 

Turystyka uzdrowiskowa to zorganizowana działalność, polegająca na udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej, prowadzona w uzdrowisku przez zakłady lecznictwa uzdrowiskowego, przy wykorzystaniu warunków naturalnych np.: wody lecznicze i termalne, kopaliny lecznicze.

 

Głównym celem jest cel leczniczy. Dotyczy kuracjuszy przyjeżdżających ze skierowaniami oraz osób korzystających prywatnie, zarówno z kraju jak i z zagranicy.

 

Na turystykę uzdrowiskową wywiera wpływ także położenie uzdrowisk w stosunku do dużych miast, których bliskość sprzyja rozwojowi turystyki weekendowej.

 

Turyści w czasie wolnym od zabiegów uprawiają różne formy turystyki np.: zwiedzanie obiektów zabytkowych lub przyrodniczych, imprezy kulturowe, festiwale itp..

 

Turystykę uzdrowiskową uprawiają osoby dorosłe oraz dzieciJ Spróbuj jej i Ty!

 

 

Marta Łuczak

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jak skutecznie pozbyć się kolki u dziecka? Jak skutecznie pozbyć się kolki u dziecka?
  Twoje dziecko po urodzeniu z biegiem czasu przystosowuje się do nowego otoczenia i może się zdarzyć, że zmiany powodują dyskomfort w jego brzuszku. Najczęstszą z dolegliwości, które [...]
 • Karaluchy i inni niechciani lokatorzy – jak z nimi walczyć? Karaluchy i inni niechciani lokatorzy – jak z nimi walczyć?
     Mieszkańcy wielkich miast coraz częściej skarżą się na obecność szkodników w ich ulubionych miejscach. To też wciąż zmora wielu miast - na szczęście można z tym [...]
 • Sukienki na lato 2020 Sukienki na lato 2020
  Za kilka dni, a dokładnie 22 czerwca, rozpoczyna się astronomiczne lato. Dni są coraz cieplejsze a z naszej szafy zaczynamy wyciągać letnie sukienki. Zwiewne sukienki dla kobiety to ratunek w [...]
 • Jak wybrać bezpieczne zabawki dla malucha? Jak wybrać bezpieczne zabawki dla malucha?
  Zabawki są ważnym elementem w życiu dziecka. Pomagają się rozwijać oraz zapewniają sporo radości. Jak zadbać o to, aby nie były one przyczyną kłopotów?   Wszystkie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak skutecznie pozbyć się kolki u dziecka?
 
Twoje dziecko po urodzeniu z biegiem czasu przystosowuje się do nowego otoczenia i może się zdarzyć, że zmiany powodują dyskomfort w jego brzuszku. Najczęstszą z dolegliwości, które [...] czytaj więcej »