Strona główna » Świadoma kobieta – bezpieczna kobieta

Świadoma kobieta – bezpieczna kobieta

przez PewnaPani
0 komentarz

""

"Mnie to nie dotyczy" – myślimy, dopóki coś złego nie przydarzy się nam samym lub komuś bardzo bliskiemu. Dowiedz się już teraz, jak możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Bądź mądrą Polką przed szkodą!

 

Poznaj swoje prawa

Nie wiesz, czym są granice obrony koniecznej? Wydaje Ci się, że paralizator jest nielegalny? W takim razie koniecznie powinnaś wybrać się na kurs samoobrony i pogłębić swoją wiedzę w tym temacie, na przykład czytając ten artykuł do końca.

 

Założeniem obrony koniecznej jest stwierdzenie, że przemoc możesz odeprzeć przemocą. Masz prawo bronić siebie i mienia, nawet jeśli oznacza to uszkodzenie ciała napastnika. Musisz jednak zachować zimną krew i myśleć racjonalnie, żeby nie przekroczyć granic obrony koniecznej.

 

Granice te nie są jednoznacznie określone przez prawo – jeśli dojdzie do oskarżenia, każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Ogólne wyznaczniki granic samoobrony to: odparcie bezpośredniego ataku współmiernym środkiem oraz zaprzestanie atakowania napastnika w momencie, kiedy zrezygnował z ataku na nas lub został obezwładniony.

Legalne środki samoobrony

Samoobrona dla kobiet to nie ucieczka, wołanie o pomoc lub czekanie na naszego wybawiciela. Możemy (a nawet musimy!) same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Warto do tego celu wykorzystać narzędzia dostępne na rynku, takie jak gazy czy paralizatory. Nie bójmy się ich – są legalne, na ich zakup nie jest wymagane zezwolenie, a ich obsługa jest prostsza, niż może się wydawać. Gdzie kupić gaz pieprzowy lub paralizator?

 

Zdecydowanie lepiej wybierać autoryzowane sklepy cieszące się zaufaniem klientów i dobrą opinią. Sprzedawcy pomogą Ci dobrać sprzęt odpowiedni do Twoich potrzeb. Nawet jeśli wydasz więcej pieniędzy, niż kupując narzędzie z niewiadomego źródła, na przykład na bazarze, masz przynajmniej pewność, że wybrany środek zadziała.

Nie ufaj nieznajomym

Jeśli często wychodzisz na miasto, np. na imprezy, musisz pamiętać, że nie każdy poznany człowiek ma wobec Ciebie dobre zamiary. Tabletka łłtu nie bez przyczyny jest tak często poruszanym tematem. To poważne zagrożenie, a zbagatelizowanie go może mieć wiele negatywnych skutków. Staraj się nie wybierać na imprezy sama – w miarę możliwości miej towarzystwo siostry, brata, przyjaciół czy innych dobrze Ci znanych osób. Nie przesadzaj z alkoholem, ponieważ objawy zażycia tabetki łłtu są podobne do objawów upicia się i trudno je odróżnić. Pilnuj swojego napoju i nie przyjmuj drinków od nieznajomych osób.

 

Pamiętaj, że pigułka łłtu to zagrożenie, z którym możesz spotkać się nie tylko na imprezie. Ryzykiem mogą być też randki z osobami poznanymi przez internet – dlatego nie umawiaj się w czyimś (a nawet własnym!) mieszkaniu z obcą osobą. Wybieraj kawiarnie i inne lokale w centrum miasta.

Kurs samoobrony dla kobiet

W 2016 roku ruszył cykl kursów samoobrony organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Udział w kursie jest bezpłatny. Odbędą się w 30 miastach Polski, m.in.: w Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Brzegu, Poznaniu i Opolu. To świetna okazja, żeby zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą Ci poczuć się bezpieczniej i zwiększą szanse na skuteczną samoobronę w niebezpiecznej sytuacji.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie