Strona główna » Turystyka uzdrowiskowa

Turystyka uzdrowiskowa

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Uprawiamy różne rodzaje turystyki. Jedną lubimy bardziej drugą mniej. Dziś powiemy sobie czym jest turystyka uzdrowiskowa.

 

Turystyka uzdrowiskowa to zorganizowana działalność, polegająca na udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej, prowadzona w uzdrowisku przez zakłady lecznictwa uzdrowiskowego, przy wykorzystaniu warunków naturalnych np.: wody lecznicze i termalne, kopaliny lecznicze.

 

Głównym celem jest cel leczniczy. Dotyczy kuracjuszy przyjeżdżających ze skierowaniami oraz osób korzystających prywatnie, zarówno z kraju jak i z zagranicy.

 

Na turystykę uzdrowiskową wywiera wpływ także położenie uzdrowisk w stosunku do dużych miast, których bliskość sprzyja rozwojowi turystyki weekendowej.

 

Turyści w czasie wolnym od zabiegów uprawiają różne formy turystyki np.: zwiedzanie obiektów zabytkowych lub przyrodniczych, imprezy kulturowe, festiwale itp..

 

Turystykę uzdrowiskową uprawiają osoby dorosłe oraz dzieciJ Spróbuj jej i Ty!

 

 

Marta Łuczak

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie