Strona główna » Waga w ciąży – co warto o niej wiedzieć?

Waga w ciąży – co warto o niej wiedzieć?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Utrzymanie ciąży nie jest łatwym zadaniem dla każdej kobiety, ale dieta, pewne ograniczenia i dostosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego ciąże jest jeszcze trudniejsze, szczególnie dla kobiet niezdyscyplinowanych, które nie liczą się z konsekwencjami. Jak dbać o siebie w ciąży i jaka jest odpowiednia waga w takim stanie?

 

Waga w czasie ciąży, czyli co musi wiedzieć każda kobieta?

 

            W czasie ciąży wiele się zmienia w organizmie i wie o tym każda przyszła mama, która oczekuje na maleństwo. To nie tylko kwestie związane z odżywianiem, higieną, a także codziennym życiem, to przede wszystkim nastawienie do swojej wagi i zaakceptowanie jej, co wcale nie jest rzeczą łatwą i oczywistą, ponieważ w dalszym ciągu wiele kobiet ma z tym problem. Jaka jest odpowiednia waga w ciąży i ile można przybrać na wadze podczas tego szczególnego dla kobiety okresu? Przede wszystkim wszystko zależy od tego, jak się odżywiamy i czy uprawiamy sport czy nie. Najbardziej popularną prognozą jest to, że możemy przytyć od 10 do nawet 20 kilogramów, które obejmują nie tylko wagę dziecka, ale również krew, zmagazynowany tłuszcz, łożysko, macicę i wodę. Gdy dochodzi do porodu zwykle kobieta traci połowę wartości tłuszczu z organizmu, dlatego wiele kobiet kilka tygodni po porodzie i dojściu do siebie stara się wrócić do dawnej figury. Bardzo ważna jest waga BMI przed ciążą, od której uzależnione są dodatkowe kilogramy. Wskaźnik BMI poniżej 19 kg oznacza, że kobieta w ciąży może otrzymać od 12 do 18 dodatkowych kilogramów. Im większa niedowaga tym większy powinien być przyrost wagi ciążowej. Im wyższy wskaźnik BMI tym mniej dodatkowych kilogramów w trakcie ciąży.

 

 

Kiedy stosować laktator elektryczny i co to takiego?

 

            Każda mama powinna wiedzieć, że po urodzeniu dziecka mogą wystąpić pewne problemy związane z laktacją. Nie ma na to reguły, ale laktator elektryczny może naprawdę pomóc ściągnąć potrzebny pokarm z piersi do nakarmienia dziecka, dlatego warto się na niego zdecydować. Każda kobieta w ciąży powinna pamiętać o tym, aby przestrzegać zaleceń lekarza, mieć kalendarz ciąży i przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Należy jeść pięć posiłków dziennie, czyli często i mniejsze porcje, pić dużo wody i zdecydować się na ćwiczenia, które mają wpływ na organizm i pozwalają utrzymać doskonałe samopoczucie przez całą ciążę. Każda kobieta powinna jednak uzgodnić aktywność fizyczną ze swoim lekarzem, zanim zdecyduje się na ćwiczenia.

 

   Zobacz więcej na: http://lovi.pl/pl/ciaza-i-porod/185

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie