Strona główna » Wielkanoc pełna śniegu, tradycja ta sama…

Wielkanoc pełna śniegu, tradycja ta sama…

przez PewnaPani
0 komentarz

Wielkanoc to święto obchodzone nie tylko przez Chrześcijan. Jest świętem ruchomym, a zależy od fazy księżyca. Mianowicie uzalezniona jest od pierwszej pełni księżyca występującej po dniu przesilenia wiosennego. W najbliższa niedzielę po wystąpieniu pełni księżyca obchodzimy święto, które jest najważniejszą uroczystością katolicką, czyli …

W tym roku, Wielkanoc przyszła w dość niespotykanych okolicznościach, ponieważ za oknami pełno białego puchu i nadal go przybywa. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie podrygi zimy, ponieważ w kalendarzu aktualny miesiąc to… kwiecień. Przyglądając się latom ubiegłym, dawno nie mieliśmy okazji o tej porze podziwiać obsypanych drzew, dachów czy ulic śniegiem, stąd nasze ogromne zdziwienie.
""Mimo niesprzyjającej aury trzeba należycie świętować, ponieważ Wielkanoc poprzedzona jest 40-dniowym postem, który jest okresem pokuty, umartwiania się, wielu wyrzeczeń, ale i przemyśleń nad swoim postępowaniem i sensem ludzkiej egzystencji. Dwa dni wolne od pracy sprzyjąją spotkaniom w gronie rodzinnym, którym nie straszna daleka odległość. Wiele pokonanych kilometrów sprawiają, że rodzinne więzi zacieśniają się jeszcze bardziej.

Zanim zaczniemy świętować Wielkanoc warto przypomnieć sobie kilka tradycji związanych z tym ważnym świętem. Przed Niedzielą Palmową warto pomyśleć o wysłaniu kolorowych i okazjonalnych kartek świątecznych do rodziny, żeby zdążyły dotrzeć na czas. Następnym etapem przygotowań do Wielkanocy jest przygotowanie palemki, z którą idzie się do kościoła w celu jej poświęcenia. To bardzo piękna tradycja, według której poświęcone palmy chronią domowników przez nieszczęściami. W Wielką Sobotę udajemy się do kościołów z koszyczkami, w których święcimy pokarmy na wielkanocne śniadanie.

Długo by pisać o wielkanocnych tradycjach, których jest wiele. Oprócz tradycji warto pamiętać o tym, że ten czas najlepiej poświęcić i spędzić z rodziną, ponieważ w dzisiejszych czasach Wielkanoc jest jedną z bardzo niewielu okazji do spędzania czasu w gronie rodzinnym. W gonitwie za pieniądzem pomyślmy także o sobie i swojej rodzinie, aby chociaż święta były spokojne i radosne.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie