Strona główna » Wybór pościeli dla niemowlaka – o czym trzeba bezwzględnie pamiętać?

Wybór pościeli dla niemowlaka – o czym trzeba bezwzględnie pamiętać?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka nie jest łatwym zadaniem. Trzeba nie tylko pamiętać o wielu rzeczach, których małe dziecko potrzebuje, ale także zwracać uwagę na to, by były dla niego odpowiednie, czyli przede wszystkim – bezpieczne dla jego zdrowia. Dotyczy to wszystkich produktów, z jakimi dziecko będzie miało styczność, także pościeli. Warto więc dowiedzieć się, na co koniecznie trzeba zwracać uwagę przy jej zakupie.

 

Szeroki wybór

   W sklepach znajduje się ogromna ilość różnego rodzaju akcesoriów dla dziecka, także jeśli chodzi o pościel. Dostępne są nie tylko standardowe beciki, poduszki i kołderki, powłoczki i materacyki, ale także bardziej wyszukane akcesoria, na przykład śpiworki, rożki, a także specjalne poduszki do karmienia. Jeśli tylko jest taka możliwość, warto zaopatrzyć się w takie produkty, gdyż ułatwiają one wykonywanie codziennych czynności i zapewniają dziecku wygodę. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, by wybierać rzeczy tylko wysokiej jakości. Lepiej nie kupować ich w przypadkowych miejscach, np. na bazarkach, ponieważ mogą pochodzić z niepewnych źródeł i na przykład zawierać substancje uczulające, takie jak barwniki, czy też sztuczne materiały wywołujące alergie. Rzecz jasna, najlepiej byłoby kupować produkty z wysokiej półki i naturalnych materiałów, od znanych firm, cieszących się renomą. Takie są na przykład produkty Poofi. W asortymencie tej firmy znajdują się na przykład kocyki wykonane z organicznej bawełny, nie tylko przyjemne w dotyku i piękne, ale także przyjazne dla delikatnej skóry małego dziecka. 

 

 

Najważniejsze cechy 

   Poza tym, że pościel dziecka powinna być przyjazna dla jego skóry, musi też spełniać inne normy bezpieczeństwa. Trzeba na przykład zwrócić uwagę na to, czy akcesoria nie posiadają guzików czy też zamków, które nie są odpowiednio zabezpieczone, tj. schowane za paskiem materiału, ponieważ dziecko może zrobić sobie nimi krzywdę. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią długość ochraniaczy na szczebelki łóżeczka, wchodzących w skład pościeli. Nie mogą być zbyt krótkie, gdyż dziecko, gdy będzie większe, może zrobić sobie krzywdę.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie