Strona główna » 7 sposobów na skuteczną depilację

7 sposobów na skuteczną depilację

przez PewnaPani
0 komentarz

Usuwanie niechcianego owłosienia dla wielu osób wiąże się z bólem i licznymi podrażnieniami. Co zrobić, aby zminimalizować ich ryzyko?

1. Skóra

Pierwsza najważniejsza zasada to zawsze musisz dokładnie umyć miejsce depilowane/ golone. W przeciwnym razie pot, bród czy resztki kosmetyków podczas zabiegu wejdą w mikroszczelinki powodując podrażnienie, objawiające się m.in.: zaczerwieniem, krostkami lub swędzeniem.

 

2. Golenie tylko na mokro.

Nawet jeśli się spieszysz, nie używaj maszynki na suchą skórę, gdyż w ten sposób bardzo podrażnisz skórę i zwiększysz ilość mikrouszkodzeń i zadrapań. Dzięki wodzie (kąpieli) rozluźnimy pory, a także zmiękczymy skórę. Takie zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że włoski będą łatwiej wychodzić z mieszków włosowych i będziemy odczuwać mniejszy ból.  Warto też stosować coś, co zmiękczy włoski, nawilży skórę i ułatwi płynne przesuwanie się maszynki. Możesz używać kremów, żeli, pianek, ale też (na zwilżonej skórze) żelu lub mydła pod prysznic.

 

3. Peeling.

Nie można również zapomnieć o systematycznym peelingu, który zapobiega powstawaniu wrastających włosków. Peeling ściera martwy naskórek, wygładza skórę, oczyszcza, ale też dodatkowo nawilża i natłuszcza skórę, polepszając jej kondycję.  Kobiety są najbardziej odporne na ból zawsze po menstruacji, dlatego warto właśnie w tym czasie zdecydować się na depilację. Z depilatora należy zrezygnować przed pojawieniem się miesiączki.

 

4. Czysty sprzęt.

Myj go dokładnie przed i po każdym zabiegu. Szczególnie dbaj o maszynkę do golenia! Ostrza przecieraj wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym lub jeśli go nie masz, zanurz na chwilę w gorącej wodzie  i wytrzyj do sucha. Do golenia powinnaś użyć ostrej maszynki. Stare lub tępe akcesoria mogą ciągnąć włoski i dotkliwie podrażniać skórę. Jeżeli używasz wciąż tej samej maszynki, w końcu przestanie ona poruszać się gładko po powierzchni skóry, a zacznie powodować niewielkie otarcia. Gdy pojawi się charakterystyczne uczucie pieczenia, potraktuj je jako znak, że ta maszynka nie nadaje się już do użytku.

 

5. Chwila dla Ciebie.

Pośpiech nie sprzyja pięknej skórze. Wrażliwe okolice powinnaś golić powoli i ostrożnie. Każdy odcinek skóry przejeżdżaj maszynką tylko raz – jeżeli nie zastosujesz się do tej zasady, skończysz z piekącą lub swędzącą skórą.

 

6. Nawilżaj skórę.

Aby nie wystąpiły zaczerwienienia, po zabiegu nanieś balsam po depilacji. Nie stosuj gęstych balsamów zapachowych czy masła do ciała ani żadnych produktów z alkoholem. W przypadku pach nie używaj od razu dezodorantu. Im dłużej poczekasz, tym lepiej.

 

7. Odpowiednia pora.

Nie rób tego przed opalaniem i pływaniem. Każdy zabieg usuwania włosków podrażnia skórę, dlatego tak ważne jest, aby nie wykonywać go przed samym wyjściem na plażę czy na basen. Słońce, pot + balsam do opalania, chlorowana lub nieoczyszczona woda z morza czy jeziora szybko wywołają bolesne zaczerwienienie, infekcję lub krosteczki. Dlatego najlepiej golić się po południu lub wieczorem, tak aby przez noc skóra mogła się choć trochę zregenerować.

 

Ten artykuł można przeczytać także w najnowszym numerze Follow&Go

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie