Strona główna » Jak dobrze wyglądać na plaży

Jak dobrze wyglądać na plaży

przez PewnaPani
0 komentarz
Lato to przede wszystkim czas odpoczynku i zabawy. Wielu z nas nie wyobraża sobie tej pory roku bez częstych wizyt na słonecznej plaży. Warto zatem zadbać o to, żeby dobrze przygotować się na nadejście sezonu kąpielowego. Najuważniejsza jest odpowiednia garderoba, która umożliwi jak najlepszy relaks. Należy zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na stroje kąpielowe. W sklepach dostępne są rozmaite modele, dlatego możliwe jest wybranie takiego z nich, który najlepiej pasuje do naszej sylwetki.
Jednym z najczęściej spotykanych problemów jest nadwaga, a przede wszystkim fałdki tłuszczu na brzuchu. W taki przypadku najlepiej jest decydować się na stroje jednoczęściowe wykonane z lycry, która dobrze modeluje sylwetkę. Unikać należy tkanin z dużymi wzorami, a przede wszystkim poziomymi pasami.
Wiele kobiet narzeka również zbyt małe piersi. Dla nich warto polecić stroje dwuczęściowe ze biustonoszami push-up z usztywnieniami. Pomocne będą również falbanki, a także duże wzory. Przede wszystkim należy unikać gładkich strojów jednoczęściowych, które nie posiadają usztywnień. Natomiast posiadając zbyt duży biust warto jest wybrać stanik, który będzie dobrze podtrzymywał piersi. Powinien on mieć także szerokie ramiączka oraz szeroki pas pod biustem.
Pragnąc uzyskać efekt dłuższych nóg dobrze jest zdecydować się figi wysoko wykrojone, na przykład z wiązaniami po bokach. W przypadku zbyt szerokich ramion dobrym rozwiązaniem są stroje z głębokim, podłużnym dekoltem. Chcąc ukryć zbyt szerokie biodra należy decydować się na pełne figi, ewentualnie szorty. Nie powinny mieć one dużych wzorów, natomiast dobrze jest dobrać do nich przyciągającą uwagę górę.
 
Odpowiedni kostium kąpielowy może sprawić, że każda kobieta, która dotąd miała opory przed chodzeniem na plażę, będzie mogła bez obawa korzystać z tej przyjemności. Warto jednak pamiętać o tym, że podczas upalnych dni konieczne jest także zadbanie o dobre nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne, chroniące nasze oczy przed zbyt mocnymi promieniami. W pierwszym przypadku zazwyczaj każdy podejmuje decyzję zgodną  ze swoimi upodobaniami. Dobrze jednak byłoby zwrócić uwagę na to, by nakrycie głowy pasowało do wybranego wcześniej stroju kąpielowego. Okulary przeciwsłoneczne najlepiej jest dopasować do kształtu swojej twarzy. Na przykład mając okrągłą twarz należy wybierać okulary o kształtach prostokątnych, z delikatnymi oprawkami. W przypadku twarzy kwadratowej dobre będą okulary lekko zaokrąglone, szczególnie u dołu. Osoby o twarzy trójkątnej także powinny wybierać okulary zaokrąglone, natomiast szczególnie unikać ostrych kształtów.
Wybór odpowiedniej garderoby oraz akcesoriów, które są niezbędne na plaży bywa niekiedy dość skomplikowany. Warto jednak poświęcić czas na to, żeby podjąć właściwą decyzją. Dobry wygląd wpływa bowiem na samopoczucie, które jest bardzo ważne podczas takiego wypoczynku. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na zakupy wraz z zaufaną osobą, na przykład siostrą lub przyjaciółką. Dzięki temu będzie można usłyszeć szczerą opinie odnośnie rzeczy, jakie pragniemy kupić, a czas spędzony w sklepach upłynie w miłej atmosferze.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie