Strona główna » Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Lato to czas odpoczynku i beztroski. Nie można jednak zapominać o niebezpieczeństwach czyhających w czasie podróży, nad morzem, w górach oraz innych miejscach, które odwiedzamy w czasie wakacyjnym. Oto kilka rad, o których warto pamiętać.

 

1.     Uwaga na złodziei

 

Okres letni sprzyja podróżom, w pociągach i autokarach przybywa pasażerów, powstaje tłok, a to z kolei sprzyja pojawieniu się kieszonkowców. Dlatego nie powinno się trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu, aby zminimalizować ryzyko utraty wszystkich środków przeznaczonych na wakacje. Bagaże także zawsze miejmy na oku, gdyż również one mogą paść łupem złodziei.

""

2.      Kontakt ICE

W sytuacji wypadku, gdy nie ma z nami nikogo znajomego, niezwykle ważny może okazać się kontakt ICE, a więc numer telefonu pod nazwą „ICE”, pod który ratownicy dzwonią, aby uzyskać szczegółowe informacje o ofierze wypadku, której starają się pomóc. „Kontaktem ICE” powinna być osoba, która nas świetnie zna i orientuje się w sprawach związanych z naszym zdrowiem, np. grupa krwi, uczulenia czy przebyte choroby.

""

3.      Niebezpieczne góry

W górach jesteśmy szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Częste zmiany poogody, niekorzystne warunki na trasie i nieodpowiednie przygotowanie do wędrówki mogą okazać się zgubne. Dlatego przed wyjściem należy poinformowac kogoś w jakie rejony mamy zamiar się wybrać, zabrać ze sobą czapkę, rękawiczki oraz wygodne obuwie. Ważne jest, by nie plnować trasy przekraczającej nasze możliwości i umiejętności. Warto także zapakować coś do jedzenia oraz wodę.

""

4.      Zdradliwa woda

Nie dajmy porwać się wakacyjnemu szaleństwu i pamiętajmy o bepieczeństwie nad wodą. Przestrzegajmy zasad panujących na plaży i nie wypływajmy w miejsca niedozwolone. W mediach wciąż słyszymy o śmiałkach skaczących do wody „na główkę”, których popisy często kończą się tragicznie. Powinniśmy zadbać, by takich przypadków było coraz mniej. Dodatkowo, podczas upałów nie szukajmy ochłody w zimnej wodzie, gdyż może to spowodować szok termiczny.

 ""

 

Warto zadbać o to, by okres wakacyjny spędzić nie tylko beztrosko, ale przede wszystkim bezpiecznie, tak, by potem w pełni sił wrócić do pracy.


 

Aneta Borzyszkowska

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie