Strona główna » Wywabiamy plany

Wywabiamy plany

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Zdarzają się plamy, które są prawdziwą zmorą. Wystarczy jednak znać podstawowe zasady pozbywania się uciążliwych zabrudzeń.

 

Z wina

Nigdy nie należy posypywać tej plamy solą. W połączeniu z alkoholem niszczy tkaninę. Należy zmoczyć plamę mieszanką wody (1/4), octy (1/4), i denaturatu (1/4). Po 20 minutach można uprać.

 ""

Ze smarów

Należy posmarować masłem (naturalnym) i zostawić na kilka godzin. Następnie przetrzeć szmatką zmoczoną w terpentynie i uprać w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.

 

Z konfitur

Przygotować mieszankę z niepełnej szklanki letniej wody i łyżeczki soku z  cytryny bądź octu. Następnie mocno zwilżyć mieszanką szmatkę i delikatnie przecierać plamę.

 ""

Z atramentu

Len, bawełna: używać denaturatu lub spirytusu. Tkaniny delikatne: użyć wody z dodatkiem soku z cytryny. Tkaniny syntetyczne: przetrzeć rozcieńczonym amoniakiem.

 

Z warzyw i owoców

Czyścić za pomocą mieszanki wody (1/2) i denaturatu (1/2), następnie przemyć w wodzie (3/4) z dodatkiem octu (1/4). Tkaniny sztuczne czyścić, używając soku z cytryny.

 ""

Ze szminki

Jeżeli plama jest sucha, trzeba posmarować ją naturalnym masłem. Następnie przecierać szmatką nasączoną denaturatem, namoczyć w wodzie z denaturatem i uprać.

 

Takie plamy już żadnej z nas nie straszne!

 

 

Marta Łuczak

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie