Strona główna » Co daje nam picie wody?

Co daje nam picie wody?

przez PewnaPani
0 komentarz

Czy zastanawiałyście się kiedyś, co daje nam picie wody? Jak i dlaczego jest tak ważne? Woda jest niezbędna w naszym organizmie, aby wszystkie procesy funkcjonowały prawidłowo. Umożliwia działanie enzymów trawiennych i wchłanianie składników pokarmowych w jelitach. Stanowi ona  60-70 proc. masy dorosłego człowieka, 75 proc. masy dziecka, a w przypadku noworodka – ponad 80 proc. Jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Warto wiedzieć, dla nas kobiet, że woda nie tylko jest zdrowa dla naszego organizmu od wewnątrz, ale również picie odpowiedniej ilości wody poprawia kondycję naszej skóry. W takim razie ile litrów wody należy pić na dzień? Na co ona tak dokładniej wpływa?

WPŁYW WODY NA ORGANIZM CZŁOWIEKA

Wiemy już, że woda wpływa na wiele rzeczy w naszym organizmie. Na co dzień podczas pica wody nie myślimy o tym, że odpowiada ona za: regulowanie temperatury ciała, oczyszczanie organizmu z toksyn, wspomaganie metabolizmu i redukcji tkanki tłuszczowej, zapobiega zaparciom, wzdęciom i bólom brzucha, niwelowanie uczucia zmęczenia a także za poprawę wytrzymałości fizycznej.

ILE WODY POWINNIŚMY PIĆ?

Można spotkać się z różnym zdaniem na ten temat. Ilości wody, jaką powinniśmy pić jest jednak sprawą bardzo indywidualną. Jest to sprawa zależna od naszego trybu życia, warunków atmosferycznych, stanu zdrowia oraz masy ciała. Każdy z nas jest inny. Wiemy jednak, że dorosły człowiek wydala około 2,5 litra wody dziennie. Ile więc powinniśmy jej pić? 1 litr na 30 kilogramów masy ciała – tyle płynów (czyli wody i innych napojów) dziennie powinien przyjmować dorosły człowiek. W praktyce przekłada się to na 1,5–2,5 litra, czyli 6–10 szklanek każdego dnia. Jest to założenie MNIEJ WIĘCEJ. Jak wcześniej było to już wspomniane – jest to sprawa indywidualna.

KOMU W SZCZEGÓLNOŚCI ZALECA SIĘ PICIE DUŻEJ ILOŚCI WODY?

Osoby, które się odchudzają, sportowcy oraz osoby, które pracują w wysokich temperaturach. Każdy z nas powinien również w szczególności pamiętać o nawadnianiu organizmu w lecie. Wysokie temperatury sprzyjają utracie wody, co może powodować poważne konsekwencje dla zdrowia.

JAK WODA DZIAŁA NA NASZĄ SKÓRE?

Podobnie jak inne elementy naszego ciała, skóra również składa się z licznych komórek, które wymagają wody, aby działać poprawnie. Dla nas, kobiet, wygląd naszej skóry jest szczególnie ważny. Dbamy o nią, aby była nawilżona i wyglądała zdrowo. Stosujemy różne kremy, balsamy a często zapominany, że jędrność naszej skóry jest zależna od nawadniania jej od środka. Woda zwiększa elastyczność naszej skóry oraz utrzymuje ją dobrze uwodnioną i lśniącą. Picie odpowiedniej ilości wody dla skóry delikatnej okazuje się być ważniejsze niż stosowanie jakichkolwiek kremów.

PICIE WODY I CELLULIT

Picie odpowiedniej ilości wody wspomaga walkę z cellulitem, ale nie zapominajmy, że to metoda wspomagająca. Od samego picia wody nie pozbędziemy się pomarańczowej skórki. Do wody możemy dodać cytrynę. Owoc ten zwiera witaminę C, która wspomaga produkcję kolagenu.

Nie zapominajmy o piciu wody, a w szczególności w okresie nadchodzącego lata. Pamiętajmy jednak, że wodę należy pić przez cały dzień, ale w mniejszych ilościach. Nie pozbawiajmy naszego organizmu jego podstawowej substancji.

  

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie