Strona główna » Dobór oprawek do naszego kształtu twarzy

Dobór oprawek do naszego kształtu twarzy

przez PewnaPani
0 komentarz

 

Każda z nas jest inna. Wiele rzeczy, które na kimś leżą dobrze, nam mogą kompletnie nie pasować. Tak samo jest z doborem okularów. Dużo osób posiada soczewki, jednak nadal spora część osób zostaje przy tradycyjnych okularach. Pewne jest jednak to, że okulary przeciwsłoneczne są niezbędne dla każdego. Szczególnie w okresie zbliżającego się lata. Jak je dobrać, aby wyglądać i czuć się dobrze? Występuje kilka charakterystycznych kształtów twarz. Należy dokładnie przyjrzeć się swojej twarzy, określić jej kształt i dobrać odpowiednie okulary.


 

 

 

OKRÄ„G

 

Ten kształt twarzy charakteryzuje się identyczną wysokością i szerokością twarzy. Szczęka i czoło są zarysowane delikatnym owalem. Dla tego kształtu twarzy zalecane są oprawki kwadratowe, kanciaste a także tak zwane kocie oczy. Zalecany kolor oprawek to ciemny lub o wyrazistym kolorze. Główna rola tych oprawek to wydłużenie i wyszczuplenie Twojej twarzy. W szczególności unikaj oprawek okrągłych!

""

 

OWAL

 

Jest to kształt, który uchodzi za idealny do noszenia okularów. Osoby, które posiadają ten kształt twarzy mogą pozwolić sobie na dowolny dobór oprawek: aviator, okrągłe lub kwadratowe. Wskazówką, którą mogą się kierować to to, że oprawki powinny być co najmniej tak szerokie, jak Twoja twarz w najszerszym miejscu.  Jednocześnie pamiętajmy, że sami możemy nadać charakter własnemu stylowi: formy zaokrąglone złagodzą rysy twarzy, natomiast kanciaste wyostrzą.

""

 

KWADRAT

 

Twarz jest tak samo szeroka, jak wysoka z ostrymi zaokrąglonymi kątami. Najlepszymi oprawkami dla tego typu twarzy to oprawki okrągłe, owalne, aviatory, lub też kocie. Unikajmy szerokich, topornych oprawek, które mogą optycznie pogrubić twarz i wyostrzyć jej kontury. Nie bójmy się wyrazistych kolorów czy wzorków, skupią one uwagę na linii oczu i tym samym odwrócą ją od mocno zarysowanego podbródka.

""

 

SERCE

 

Serce to kształt, który ma szerokie czoło i zwęża się ku dołowi aż do brody. Do tego typu twarzy zaleca się cienkie oprawki o zaokrąglonej dolnej krawędzi lub nawiązujące do koła czy owalu. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku oprawki o łagodnym zarysie tzw. patenki lub jak najmniej widoczne, w jasnym kolorze okulary zrobione z cienkiego drutu lub same szkła z noskami. Natomiast należy unikać ostrych kształtów.

""

 

 

 

Dobór okularów do naszego kształtu twarzy czasami nie współgra z naszym gustem oraz z tym, czy dobrze czujemy się w danym kształcie oprawek. Wybierając okulary sugerujmy się powyższymi radami, ale nie zapominajmy, że to my mamy dobrze się w nich czuć. Musimy znaleźć złoty środek. Dobrze wyglądać w okularach i tak też się w nich czuć.

 

 

 

 

fot.- americanway.com.pl

    

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie